Reklama

Reklama

Ibrahim Afellay wypożyczony do Schalke Gelsenkirchen

Ofensywny pomocnik reprezentacji Holandii, Ibrahim Afellay, został wypożyczony na sezon 2012/2013 z Barcelony do Schalke Gelsenkirchen- informuje goal.com.

Schalke zależało na wzmocnieniu ofensywy przed zamknięciem okienka transferowego. Od jakiegoś czasu włodarze klubu z Gelsenkirchen prowadzili rozmowy z Barceloną w sprawie sprowadzania 26-letniego Holendra. Ostatecznie, po tym jak Afellay przeszedł w piątkowy poranek testy medyczne, skończyło się na rocznym wypożyczeniu.

Afellay trafił do Barcelony w zimie 2010 roku z PSV Eindhoven. W nowym klubie zadebiutował w styczniu 2011 roku. Dobrze zapowiadającą się w zespole z Katalonii karierę przerwała poważna kontuzja kolana, której zawodnik nabawił się we wrześniu ubiegłego roku. Z powodu urazu musiał pauzować przez ponad siedem miesięcy.

Reklama

Obecny trener Barcy, Tito Vilanova, przed obecnym sezonem przyznał, że Afellay nie będzie odgrywał znaczącej roli w jego drużynie, dlatego polecił Holendrowi wypożyczenie do innego klubu, aby ten mógł regularnie pojawiać się na murawie.

W reprezentacji Holandii Afellay rozegrał 41 spotkań i zdobył pięć bramek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy