Reklama

Reklama

Hjulmand zwolniony z FSV Mainz

Kasper Hjulmand nie jest już trenerem piłkarzy FSV Mainz - poinformował klub z Moguncji. Przyczyną zwolnienia 42-letniego Duńczyka były słabe wyniki sportowe występującego w niemieckiej ekstraklasie zespołu. Zastąpi go Szwajcar Martin Schmidt.

Po 21 kolejkach FSV Mainz zgromadził 22 punkty i wygrał zaledwie cztery spotkania. Zajmuje 14. miejsce w tabeli.

- Walka o utrzymanie zmienia nasze kryteria, a to doprowadziło do zmiany szkoleniowca - zaznaczył menedżer klubu Christian Heidel.

Drużyna z Moguncji wygrała zaledwie jeden z 13 swoich ostatnich meczów. Zakończyła szybko udział zarówno w Lidze Europejskiej, jak i w Pucharze Niemiec. Hjulmand objął posadę w maju i podpisał wówczas trzyletni kontrakt. 42-letni Duńczyk prowadził od 2011 roku FC Nordsjaelland, z którym wywalczył m.in. mistrzostwo Danii (2012) i uczestniczył w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Reklama

Schmidt dotychczas trenował młodzieżowy zespół FSV Mainz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama