Reklama

Reklama

Hitzfeld: Borussia awansuje do pucharów

Borussia nie tylko utrzyma się w Bundeslidze, ale jeszcze awansuje do europejskich pucharów - twierdzi Ottmar Hitzfeld, były trener Borussii Dortmund i Bayernu Monachium.

Słynny trener, który z Borussią i Bayernem triumfował w Lidze Mistrzów, z optymizmem patrzy na przyszłość Borussii Dortmund. Zespół ma wprawdzie za sobą fatalną jesień w Bundeslidze (zajmuje przedostatnie miejsce), ale zdaniem Hitzfelda, ma wystarczający potencjał, aby wiosną walczyć o coś więcej niż jedynie utrzymanie w lidze.

Hitzfeld podkreślił, że za problemami BVB stoją nie tylko transfery największych gwiazd, ale przede wszystkim liczne kontuzje kluczowych zawodników.

"Borussia ma co prawda sporo jakości w kadrze, ale miała wielkie problemy z liczbą kontuzji. A wracający do zdrowia zawodnicy potrzebowali trochę czasu, żeby odnaleźć odpowiedni rytm. Odnosi się wrażenie, że Borussia jest w ciągłej przebudowie. Teraz niestety BVB nie jest rywalem dla Bayernu" - powiedział w wywiadzie dla bundesliga.com.

Reklama

Zdaniem Hitzfelda, Borussia szybko odzyska dawną dyspozycję i wiosną będzie odrabiać straty. "Jestem też optymistą i wydaje mi się, że zespół Juergena Kloppa awansuje do europejskich pucharów, bo to nadal bardzo mocna drużyna, co doskonale widać było w fazie grupowej Ligi Mistrzów" - ocenił trener, który jako jeden z pięciu szkoleniowców zdobył Puchar Europy z dwoma różnymi klubami.

Reklama

Reklama

Reklama