• 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Hertha BSC - FSV Mainz 0-0 w 12. kolejce Bundesligi. Kiepski mecz Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek kolejny raz wypadł bardzo blado w spotkaniu Bundesligi, a jego Hertha tylko zremisowała 0-0 z przedostatnim w tabeli FSV Mainz. Polak rozegrał 80 minut. W tym meczu zabrakło nie tylko goli, ale i... celnych strzałów.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Pod nieobecność Jhona Cordoby Krzysztof Piątek dostał kolejną szansę, by udowodnić swoją przydatność dla drużyny Herthy. Polak w niedawnym meczu z Unionem dwukrotnie trafił do bramki, ale przed tygodniem z Borussią Moenchengladbach nie zdołał pokonać bramkarza przeciwnika. Niestety, dziś także wypadł bardzo kiepsko.

Zwłaszcza zważywszy na to, że przeciwnikiem Herthy był przedostatni w tabeli zespół Mainz. Drużyna z Moguncji zdobyła dotychczas zaledwie sześć punktów - o siedem mniej niż berlińczycy.

Początek meczu toczył się pod dyktando gospodarzy, ale bez przesadnej przewagi z ich stron. Mainz wyraźnie się cofnęło i nie miało zamiaru wdawać się w otwartą wymianę ciosów.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

W czasie pierwszych 20 minut Piątek był dość mocno odcięty od podań. W pewnym momencie Matteo Guendozi wyraźnie pokazał mu, że musi schodzić niżej, by tworzyć możliwość rozegrania piłki.

Po pół godzinie gry polski napastnik otrzymał dośrodkowanie w swoim kierunku z rzutu wolnego. Był bliski oddania strzału głową, ale w ostatniej chwili uprzedził go defensor Mainz. Chwilę później Piątek zobaczył żółtą kartkę za faul na Moussie Niakhate.

Bliscy objęcia prowadzenia byli za to goście. Leandro Barreiro włączył się do akcji z drugiej linii, źle uderzył w piłkę i trafił w poprzeczkę!

12. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-12-15 20:30 | Stadion: Olympiastadion Berlin | Arbiter: Matthias Jöllenbeck

11

Do przerwy utrzymał się jednak bezbramkowy remis. Piątek w pierwszych 45 minutach nie miał okazji, by sprawdzić czujność bramkarza rywali. Mimo kiepskiej gry 25-latek po przerwie wrócił na boisko.

Po godzinie gry Piątek wreszcie wziął grę na siebie. Zastawił piłkę i dobrze odegrał ją do Matheusa Cunhy. Brazylijczyk miał pozycję do strzału, ale przewrócił się po starciu z rywalem. Piłkarze domagali się rzutu karnego, lecz sędzia nie zgodził się z ich życzeniami.

Paręnaście minut później piłka odbiła się od ręki jednego z zawodników Mainz - i to w jego polu karnym. Sędzia długo czekał na sygnał z VAR, czy podyktować rzut karny, ale ostatecznie nie ułatwił Hercie zadania.

W 80. minucie trener Labbadia w końcu zdjął Piątka z boiska. Polaka zmienił Jessic Ngankam.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a żadna z drużyn nie oddała nawet celnego strzału na bramkę przeciwnika. Mainz wciąż jest przedostatnia w tabeli, Hertha zajmuje 10. miejsce.

Robin Zentner
72′ Deyovaisio Zeefuik
Edimilson Fernandes Ribeiro
Anga Dedryck Boyata
Jeremiah St. Juste
66′ Jordan Torunarigha
Moussa Niakhate
61′ Marvin Plattenhardt
Aarón Martín Caricol
72′ Lucas Tousart
Alexander Hack
Mattéo Guendouzi Olié
Leandro Barreiro Martins
Niklas Stark
Kevin Stöger28′ 77′
61′ Javairô Dilrosun
Pierre Kunde Malong
33′ 80′ Krzysztof Piątek
Karim Onisiwo80′
49′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Robin Quaison80′
Rune Allmenning Jarstein
Finn Gilbert Dahmen
Omar Federico Alderete Fernández
Daniel Brosinski
61′ Maximilian Mittelstädt
Luca Jannis Kilian
72′ Peter Pekarik
Jean-Paul Boëtius
Vladimir Darida
Danny Latza77′
72′ Mathew Allan Leckie
Issah Abass
61′ Dodi Lukébakio
Jonathan Michael Burkardt80′
80′ Jessic Gaïtan Ngankam