Hertha BSC - Eintracht Frankfurt 1-1 (1-0). Liga - 2. kolejka

13 sierpnia na Olympiastadion Berlin w Berlinie odbyło się spotkanie 2. kolejki Bundesligi pomiędzy drużynami Hertha BSC i Eintrachtu Frankfurt. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

13 sierpnia  na Olympiastadion Berlin w Berlinie odbyło się spotkanie  2. kolejki  Bundesligi pomiędzy drużynami Hertha BSC  i Eintrachtu Frankfurt. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów drużyna Eintrachtu Frankfurt wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dodi Lukebakio.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Suat Serdar.

W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Maximilianowi Mittelstadtowi, piłkarzowi Hertha BSC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hertha BSC.

Drugą połowę drużyna Eintrachtu Frankfurt rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ansgara Knauffa wszedł Faride Alidou.

Jedenastka Eintrachtu Frankfurt wyrównała wynik meczu. W 48. minucie wynik ustalił Daichi Kamada. Bramka padła po podaniu Randala Muaniego.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Ivanowi Sunjicowi z drużyny Hertha BSC. W tej samej minucie w zespole Hertha BSC doszło do zmiany. Jean-Paul Boetius wszedł za Ivana Sunjica. W 58. minucie Chidera Ejuke został zmieniony przez Derrego Scherhanta.

W tej samej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Djibrila Sowa z Eintrachtu Frankfurt, a w 85. minucie Suata Serdara z drużyny przeciwnej. Między 66. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Eintrachtu Frankfurt: Mario Götze, Lucas Alario, Almamy Toure, Daichi Kamada, na ich miejsce weszli: Jesper Lindström, Rafael Borre, Makoto Hasebe, Kristijan Jakić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wilfrieda Kangi, Filipa Uremovicia zajęli: Stevan Jovetić, Marton Dardai. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Zawodnicy Hertha BSC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Hertha BSC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Eintrachtu Frankfurt w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.