• 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

Hertha Berlin - Werder Brema 1-4 w 18. kolejce Bundesligi

To była prawdziwa kompromitacja! W meczu 18. kolejki Bundesligi Hertha Berlin poległa na własnym stadionie w starciu z Werderem Brema 1-4. W 64. minucie na murawie zameldował się Krzysztof Piątek, ale nie zdołał on uratować swojej ekipy. Niewykluczone, że po tej klęsce pracę straci trener stołecznej drużyny - Bruno Labbadia. Niemiecka prasa zapowiadała, że spotkanie z Werderem miało być dla niego meczem o wszystko.

Goście świetnie rozpoczęli to spotkanie. Prowadzenie dał im w 10. minucie Davie Selke, pewnie wykorzystując rzut karny.

O tym, że "jedenastka" nie zawsze oznacza bramkę, przekonali się 11 minut później piłkarze Herthy. Do piłki ustawionej "na wapnie" podszedł Matheus Cunha i nie zdołał posłać jej do siatki. Jego uderzenie obronił Jiri Pavlenka.

Nie był to koniec złych informacji dla berlińczyków. W 29. minucie świetnym strzałem głową po rzucie rożnym popisał się Oemer Toprak i Werder prowadził już 2-0.

Tuż przed przerwą Hertha zdołała jednak wyprowadzić skuteczną ripostę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry gola strzelił Jhon Cordoba.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Po zmianie stron Werder znów jednak odskoczył rywalom. W 57. minucie Leonardo Bittencourt otrzymał z głębi pola podanie w pole karne, obrócił się z piłką i posłał ją między nogami bramkarza.

W 64. minucie na boisku pojawił się Krzysztof Piątek, zastępując Petera Pekarika. Polak mógł błyskawicznie strzelić gola, gdyby tylko Cunha podał mu piłkę w polu karnym. Brazylijczyk zachował się jednak egoistycznie i sam oddał strzał, marnując świetną okazję.

Ta sytuacja błyskawicznie się zemściła. W 77. minucie Joshua Sargent huknął sprzed pola karnego, a piłka zatrzepotała w siatce.

Werder zwyciężył 4-1 i awansował na 12. lokatę w tabeli. Hertha zajmuje 14. miejsce.

Jiří Pavlenka
64′ Peter Pekarik
Theodor Gebre Selassie
9′ 46′ Maximilian Mittelstädt
Felix Agu
64′ Lucas Tousart
Jean-Manuel Mbom21′ 51′
Vladimir Darida
Maximilian Eggestein
 45′ 27′ Jhon Andrés Córdoba Copete
Romano Schmid85′
21′ (k.) Matheus Santos Carneiro da Cunha
Milot Rashica51′
46′ Mathew Allan Leckie
Julian Rieckmann
Jessic Gaïtan Ngankam
Eren Sami Dinkçi
64′ Krzysztof Piątek