• 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

Hertha Berlin - Werder Brema 1-4 (1-2). Liga niemiecka - 18. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 23 stycznia, zespół Herthy Berlin przegrał z Werderem 1-4 (1-2). Starcie odbyło się na Olympiastadion Berlin.

J. Sargent 77'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 14. i 13. zespół Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 74 mecze drużyna Werderu (”Zielono-Biali”) wygrała 36 razy i zanotowała 20 porażek oraz 18 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter pokazał kartkę Maximilianowi Mittelstädtowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Werderu w 10. minucie spotkania, gdy Davie Selke strzelił z karnego pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Werder: Davie Selkemu w 12. i Jeanowi-Manuelowi Mbomowi w 21. minucie. W tej samej minucie karnego dla Hertha Berlin nie wykorzystał Matheus Cunha. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 27. minucie arbiter ukarał kartką Jhona Córdobę, piłkarza Herthy Berlin.

Drużyna Herthy Berlin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Ömer Toprak. Asystę zanotował Leonardo Bittencourt.

W 32. minucie za Davie Selkego wszedł Joshua Sargent.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu bramkę kontaktową zdobył Jhon Córdoba. Przy strzeleniu gola pomagał Peter Pekarik.

Trener Herthy Berlin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mathew Leckiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Maximilian Mittelstädt. W 51. minucie boisko opuścili zawodnicy Werderu: Niklas Moisander, Milot Rashica, a na ich miejsce weszli Ömer Toprak, Jean-Manuel Mbom.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 57. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Leonardo Bittencourt. Bramka padła po podaniu Maximiliana Eggesteina.

W 64. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Daishawn Redan, Krzysztof Piątek, a na ich miejsce weszli Lucas Tousart, Peter Pekarik.

Niedługo później Joshua Sargent wywołał eksplozję radości wśród kibiców Werderu, strzelając kolejnego gola w 77. minucie meczu. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Po chwili trener Werderu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Yuya Osako, a murawę opuścił Romano Schmid. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Leonardo Bittencourt z ”Zielono-Białych”. Była to 86. minuta starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-4.

Jiří Pavlenka
64′ Peter Pekarik
Theodor Gebre Selassie
9′ 46′ Maximilian Mittelstädt
Felix Agu
64′ Lucas Tousart
Jean-Manuel Mbom21′ 51′
Vladimir Darida
Maximilian Eggestein
 45′ 27′ Jhon Andrés Córdoba Copete
Romano Schmid85′
21′ (k.) Matheus Santos Carneiro da Cunha
Milot Rashica51′
46′ Mathew Allan Leckie
Julian Rieckmann
Jessic Gaïtan Ngankam
Eren Sami Dinkçi
64′ Krzysztof Piątek
Yuya Osako85′
64′ Daishawn Redan
Joshua Thomas Sargent32′  77′

Przewaga jedenastki Herthy Berlin w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Herthy Berlin, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Werderu dokonała czterech zmian.