• 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Hertha Berlin - VfB Stuttgart 0-2 w 4. kolejce Bundesligi

Piłkarze VfB Stuttgart wykorzystali słabą postawę Herthy i pokonali zawodników z Berlina 2-0. Krzysztof Piątek i Marcin Kamiński pojawili się na boisku dopiero w drugiej połowie.

Hertha Berlin nie może ustabilizować formy i po pewnej wygranej w pierwszej kolejce Bundesligi, stołeczna ekipa uległa w dwóch kolejnych starciach z rzędu. Zawodnicy Bruno Labbadii nie byli w stanie pokonać również VfB Stuttgart.

Goście dzisiejszego meczu wyszli na prowadzenie już w 9. minucie. Daniel Didavi posłał precyzyjną piłkę w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Marc Oliver Kempf i uderzeniem głową umieścił ją w siatce. Bliski zdobycia gola w podobny sposób był również Sasa Kalajdzic, lecz spudłował w doskonałej sytuacji.

Piłkarze VfB Stuttgart nie zniechęcili się i w końcu podwyższyli prowadzenie. W 68. minucie po składnej akcji drużyny gości piłka trafiła do Gonzala Castro. Niemiec przyjął futbolówkę i oddał precyzyjny strzał, po którym zatrzepotała się ona w siatce.

Na boisku łącznie zobaczyliśmy dwóch polskich zawodników. W 78. minucie z ławki rezerwowych podniósł się Krzysztof Piątek (Hertha Berlin), natomiast kilka minut później na placu gry pojawił się również Marcin Kamiński (VfB Stuttgart).

Bundesliga - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

PA

4. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-10-17 15:30 | Stadion: Olympiastadion Berlin | Widzów: 4000 | Arbiter: Harm Osmers
Gregor Kobel
20′ Peter Pekarik
Pascal Stenzel
74′ Niklas Stark
Marc Oliver Kempf  9′
Anga Dedryck Boyata
Atakan Karazor
66′ Marvin Plattenhardt
Orel Mangala
78′ Vladimir Darida
Silas Wamangituka89′
46′ Mathew Allan Leckie
Daniel Didavi45′ 64′
15′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Marcin Kamiński89′
20′ 78′ Deyovaisio Zeefuik
Luca Mack
66′ Javairô Dilrosun
Lilian Egloff89′
78′ Eduard Löwen
Phillipp Klement
46′ Dodi Lukébakio
Mateo Klimowicz64′
Jessic Gaïtan Ngankam
Hamadi Al Ghaddioui87′
78′ Krzysztof Piątek