• 5 .Bayer 04 Leverkusen (40 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (35 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

Hertha Berlin - TSG 1899 Hoffenheim 0-3 (0-1). Liga niemiecka - 17. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 19 stycznia, zespół Herthy Berlin przegrał z TSG Hoffenheim 0-3 (0-1). Starcie odbyło się na Olympiastadion Berlin.

A. Kramarić 68',88'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Herthy Berlin zajmowała 13., natomiast zespół TSG Hoffenheim (”Wieśniaki”) - 14. miejsce.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla jedenastki Herthy Berlin. W 12. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Mijatowi Gaćinoviciowi z TSG Hoffenheim. Była to 25. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSG Hoffenheim w 33. minucie spotkania, gdy Sebastian Rudy zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Christoph Baumgartner.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Wieśniaki”.

Na murawie, jak to często zdarzało się Hercie Berlin w tym sezonie, pojawił się Deyovaisio Zeefuik, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Petera Pekarika. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 60. minucie Maximilian Mittelstädt zastąpił Lucę Netza.

W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w jedenastce Herthy Berlin za Vladimira Daridy wszedł Dodi Lukébakio, a w drużynie ”Wieśniaki” Kevin Vogt zmienił Havarda Nordtveita. Trener TSG Hoffenheim wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ihlasa Bebou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Moanes Dabour. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Dodi Lukébakio, zawodnik gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka TSG Hoffenheim, strzelając kolejnego gola. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Andrej Kramarić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Diadie Samassekou.

W 72. minucie Krzysztof Piątek został zmieniony przez Daishawna Redana, co miało wzmocnić drużynę Herthy Berlin. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christopha Baumgartnera na Melayra Bogardego w 87. minucie.

Niedługo później Andrej Kramarić wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSG Hoffenheim, zdobywając kolejną bramkę w 88. minucie pojedynku. W doliczonym czasie gry w zespole TSG Hoffenheim doszło do zmiany. Sargis Adamyan wszedł za Andreja Kramaricia.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Oliver Baumann
46′ Peter Pekarik
Kasim Adams Nuhu
Niklas Stark
Stefan Posch
Omar Federico Alderete Fernández
Kevin Vogt60′
60′ Maximilian Mittelstädt
Mijat Gaćinović25′
60′ Vladimir Darida
Diadie Samassekou
12′ (k.) 72′ Krzysztof Piątek
Moanes Dabour60′
Jhon Andrés Córdoba Copete
Andrej Kramarić  68′, 88′ 90′
Rune Allmenning Jarstein
Philipp Pentke
60′ Luca Netz
Melayro Bogarde87′
Jordan Torunarigha
Joshua Brenet
46′ Deyovaisio Zeefuik
Havard Nordtveit60′
Santiago Lionel Ascacíbar
Max Geschwill
Mathew Allan Leckie
Sargis Adamyan90′
60′ 66′ Dodi Lukébakio
Ihlas Bebou60′
Jessic Gaïtan Ngankam
Maximilian Beier
72′ Daishawn Redan
Jacob Bruun Larsen

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.