• 5 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 6 .RB Lipsk (14 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (13 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (13 pkt.)

Hertha Berlin - SpVgg Greuther Fürth 2-1 (0-0). Liga niemiecka - 5. kolejka Bundesligi

W pojedynku 5. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 17 września, zespół Herthy Berlin wygrał z Greuther Fuerth 2-1 (0-0). Mecz na Olympiastadion Berlin obejrzało 21 372 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Dennisa Jastrzembskiego występującego w Hercie Berlin.

5. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-09-17 20:30 | Stadion: Olympiastadion Berlin | Widzów: 21372 | Arbiter: Tobias Stieler
B. Hrgota 57'

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkał się 16. i 18. zespół Bundesligi.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 27. minucie Anga Boyata został zmieniony przez Linusa Gechtera.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Kevin-Prince Boateng z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Herthy Berlin wyszła w zmienionym składzie, za Marvina Plattenhardta wszedł Dennis Jastrzembski. W 51. minucie kartką został ukarany Håvard Kallevik, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Listków Koniczyny” w 57. minucie spotkania, gdy Branimir Hrgota zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ drużyna Herthy Berlin doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jurgen Ekkelenkamp. Przy strzeleniu gola pomagał Márton Dárdai.

Niedługo później trener Greuther Fuerth postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Cédrica Ittena. Na boisko wszedł Dickson Abiama, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Jetro Willems został zmieniony przez Abdourahmane'a Barry'ego, co miało wzmocnić zespół ”Listków Koniczyny”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Myziane Maolidę na Marca Richtera. Na 12 minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Abdourahmane'owi Barry'emu z Greuther Fuerth.

W 79. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Greuther Fuerth Maximilian Bauer. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Maximilian Bauer 79′ (samob.)
27′ Anga Dedryck Boyata
Håvard Kallevik Nielsen51′
68′ Myziane Maolida
Jeremy Dudziak82′
43′ 60′ Kevin-Prince Boateng
Sebastian Griesbeck
46′ Marvin Plattenhardt
Branimir Hrgota  57′ (k.)
59′ Ishak Belfodil
Cédric Jan Itten64′
Oliver Christensen
Marius Funk
27′ Linus Gechter
Julian Green
60′  61′ Jurgen Ekkelenkamp
Jamie Leweling82′
46′ Dennis Jastrzembski
Hans Nunoo Sarpei
68′ Marco Richter
Timothy Tillman
59′ Davie Selke
Dickson Abiama64′

Zawodnicy Herthy Berlin obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół ”Listków Koniczyny” w drugiej połowie dokonał czterech zmian.