• 6 .Borussia Dortmund (36 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

Hertha Berlin - RB Lipsk 0-3 w meczu 22. kolejki Bundesligi

Koszmar Herthy trwa nadal! Ekipa z Berlina nie dała rady RB Lipsk i przegrała 0-3. Berlińczycy znajdują się coraz bliżej strefy spadkowej.

Sytuacja Herthy Berlin z każdą kolejną kolejką robi się coraz gorsza. Stołeczna ekipa nie wygrała siedmiu minionych spotkań z rzędu i widmo strefy spadkowej jest coraz wyraźniejsze.

Nie zmieniło tego starcie z wyżej notowanym RB Lipsk, choć gospodarze jako pierwsi zaatakowali. W 23. minucie starcia Krzysztof Piątek popędził boczną strefą boiska i zagrał w pole karne, lecz futbolówkę wybili defensorzy, tuż przed nabiegającym Dodim Lukebakio.

Odpowiedź gości okazała się skuteczna i bardzo efektowana. Dani Olmo zagrał do Marcela Sabitzera, a ten momentalnie huknął i pędząca piłka nabrała rotacji, by po chwili wpaść w lewy róg bramki Rune Jarsteina.

Drużyna z Berlina również mogła o wiele lepszym stylu rozpocząć drugą połowę. Dobrze dysponowany Peter Gulacsi był jednak w znakomitej formie i poradził sobie z uderzeniami Matheusa Cunhi oraz Maximiliana Mittelstadta.

Tak jak i przed przerwą, odpowiedź RB Lipsk ponownie była skuteczna. W 71. minucie Tyler Adams wykorzystał błąd Mattea Guendouziego i odebrał mu piłkę w polu karnym Herthy. Ta finalnie trafiła do Nordiego Mukiele, który dopełnił formalności.

Golkiper ekipy gości Peter Gulacsi świetnie interweniował jeszcze podczas rajdu z głębi boiska Piątka. Węgier wyszedł daleko z bramki i nogą zatrzymał futbolówkę. Polski napastnik próbował minąć bramkarza rywali, lecz ten do końca zachował czujność.

Bundesliga - wyniki, tabela, strzelcy

Mając na uwadze przebieg meczu nie powinno dziwić, że RB ponownie udowodniło, że niewykorzystane okazje się mszczą. Sabitzer posłał piłkę w pole karne, a Willi Orban głową umieścił ją w siatce.

Piątek został zmieniony w 84. minucie meczu. Na boisku zastąpił go Jessic Ngankam.

Vilmos Tamás Orban  84′
60′ Mathew Allan Leckie
Tyler Adams
Lucas Tousart
Amadou Haidara59′
34′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Hee-Chan Hwang59′
Maximilian Mittelstädt
Daniel Olmo Carvajal79′
68′ Sami Khedira
José Ángel Esmoris Tasende
84′ Krzysztof Piątek
Marcel Sabitzer  28′ 45′
60′ Dodi Lukébakio
Yussuf Yurary Poulsen83′
Alexander Schwolow
Josep Martínez Riera
Omar Federico Alderete Fernández
Benjamin Henrichs
60′ Luca Netz
Lazar Samardžić
68′ Mattéo Guendouzi Olié
Justin Kluivert79′
60′ Nemanja Radonjić
Alexander Soerloth83′
84′ Jessic Gaïtan Ngankam