• 6 .Borussia Dortmund (36 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

Hertha Berlin - RB Lipsk 0-3 (0-1). Liga niemiecka - 22. kolejka Bundesligi

21 lutego na Olympiastadion Berlin odbyło się starcie 22. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Herthy Berlin i RB Lipsk. Pojedynek zakończył się zwycięstwem RB Lipsk 3-0.

V. Orban 84'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Herthy Berlin przebywa na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to drużyna RB Lipsk zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół RB Lipsk wygrał aż siedem razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RB Lipsk w 28. minucie spotkania, gdy Marcel Sabitzer zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Daniel Olmo.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matheusa Cunhę z Herthy Berlin, a w 45. minucie Marcela Sabitzera z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RB Lipsk.

Trener RB Lipsk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Christopher Nkunku, a murawę opuścił Hwang Hee-Chan. W tej samej minucie Amadou Haidara został zastąpiony przez Nordiego Mukiele'a.

W 60. minucie w jedenastce Herthy Berlin doszło do zmiany. Nemanja Radonjić wszedł za Dodiego Lukébakio. W tej samej minucie na murawie pojawił się Luca Netz z Herthy Berlin, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Mathew Leckiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Herthy Berlin doszło do zmiany. Mattéo Guendouzi wszedł za Samiego Khedirę.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół RB Lipsk, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Nordi Mukiele. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tyler Adams.

Niedługo później Vilmos Orban wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Marcela Sabitzera.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Vilmos Tamás Orban  84′
60′ Mathew Allan Leckie
Tyler Adams
Lucas Tousart
Amadou Haidara59′
34′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Hee-Chan Hwang59′
Maximilian Mittelstädt
Daniel Olmo Carvajal79′
68′ Sami Khedira
José Ángel Esmoris Tasende
84′ Krzysztof Piątek
Marcel Sabitzer  28′ 45′
60′ Dodi Lukébakio
Yussuf Yurary Poulsen83′
Alexander Schwolow
Josep Martínez Riera
Omar Federico Alderete Fernández
Benjamin Henrichs
60′ Luca Netz
Lazar Samardžić
68′ Mattéo Guendouzi Olié
Justin Kluivert79′
60′ Nemanja Radonjić
Alexander Soerloth83′
84′ Jessic Gaïtan Ngankam

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka RB Lipsk w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.