• 5 .VfB Stuttgart 1893 (8 pkt.)
  • 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt 1-3 w 2. kolejce Bundesligi. Krzysztof Piątek grał do 46. minuty

W pierwszym meczu 2. kolejki Bundesligi Hertha Berlin przegrała z Eintrachtem Frankfurt 1-3. W pierwszym składzie ekipy ze stolicy Niemiec grał Krzysztof Piątek, ale w przerwie został zmieniony.

2. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-09-25 20:30 | Stadion: Olympiastadion Berlin | Widzów: 4000 | Arbiter: Bastian Dankert
S. Rode 71'

Hertha udanie rozpoczęła sezon, pokonując Werder Brema 4-1. Tamten mecz Piątek też zaczął w pierwszym składzie.

Polak nie zaprezentował się jednak najlepiej. Został zmieniony w 61. minucie.

Dzisiaj Piątek otrzymał kolejną szansę. Hertha rozpoczęła mecz takim samym składem, jak rywalizację z Werderem.

Pierwszy kwadrans był spokojny. Żadna z drużyn nie stworzyła zagrożenia.

Eintracht doznał jednak sporego osłabienia. Po starciu z Jordanem Torunarighą boisko z kontuzją opuścił Filip Kostić. Zastąpił go Steven Zuber.

W 25. minucie dobrą sytuację miał Andre Silva. Jego strzał głową poszybował jednak tuż nad bramką.

Pięć minut później Portugalczyk był skuteczniejszy. Dedryck Boyata faulował rywala w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Andre Silva i pewnie wykorzystał "jedenastkę".

W kolejnej akcji Hertha mogła odpowiedzieć. Groźnie strzelał Dodi Lukebakio, ale Kevin Trapp dobrze się spisał.

Piłkarze Eintrachtu zachowali spokój i chwilę później podwyższyli prowadzenie. Głową do siatki trafił Bas Dost.

W końcówce pierwszej połowy Hertha próbowała szarpać, ale na próbach się kończyło. W efekcie do przerwy przegrywała.

Przed rozpoczęciem drugiej części szkoleniowiec Herthy zrobił aż trzy zmiany. Jednym z zawodników, który opuścił boisko był Piątek. Zastąpił go Jhon Cordoba.

Po tych rotacjach gra berlińczyków niewiele się poprawiła. W 57. minucie groźnie głową uderzał Lukebakio. Piłka przeleciała minimalnie obok bramki.

Hertha miała jeszcze kilka sytuacji, ale była nieskuteczna. W obronie też nienajlepiej się spodziewali i na 20 minut przed końcem stracili trzecią bramkę. Precyzyjnym strzałem z 16. metrów popisał się Sebastian Rode.

Gospodarze nie zamierzali się załamywać. W 78. minucie w końcu strzelili gola, choć pomógł im rywal. Do własnej bramki piłkę skierował bowiem Martin Hinteregger. Obrońca Eintachtu szósty raz w karierze strzelił gola samobójczego i wyrównał rekord Bundesligi.

Więcej bramek nie padło. Hertha była bardzo nieskuteczna i musiała pogodzić się z porażką.

MP

Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt 1-3

Bramki: 0-1 Andre Silva (30. karny), 0-2 Dost (37.), 0-3 Rode (71.), 1-3 Hinteregger (78. sam.)

Kevin Trapp
46′ Peter Pekarik
David Ángel Abraham
78′ Anga Dedryck Boyata
Martin Hinteregger 77′ (samob.)
Jordan Torunarigha
Makoto Hasebe
Maximilian Mittelstädt
Sebastian Rode  71′ 47′ 85′
46′ Vladimir Darida
Almamy Touré56′ 66′
35′ Lucas Tousart
Stefan Ilsanker90′
83′ Dodi Lukébakio
Filip Kostić15′
Niklas Stark
Daichi Kamada84′
46′ Krzysztof Piątek
Andre Silva  30′ (k.) 85′
72′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Bas Dost  36′ 66′
Rune Allmenning Jarstein
Frederik Roennow
Lukas Klünter
Lucas Silva Melo
66′ Marvin Plattenhardt
Danny Vieira da Costa66′
Karim Rekik
Aymen Barkok85′
46′ Deyovaisio Zeefuik
Timothy Chandler
46′ 66′ Arne Maier
Dominik Kohr
46′ Jhon Andrés Córdoba Copete