• 5 .Eintracht Frankfurt (57 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (51 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (46 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (46 pkt.)

Hertha Berlin - Borussia VfL Moenchengladbach 2-2 (1-2). Liga niemiecka - 28. kolejka Bundesligi

10 kwietnia na Olympiastadion Berlin odbył się pojedynek 28. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Herthy Berlin i Borussii. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

L. Stindl 38'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 64 mecze drużyna Borussii wygrała 25 razy i zanotowała 24 porażki oraz 15 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Borussii. W 13. minucie czerwoną kartkę obejrzał Yann Sommer, tym samym drużyna gości musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Borussii jak grom z jasnego nieba, trener w 17. minucie ściągnął z boiska obrońcy Oscara Wendta, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Tobias Sippel. W 20. minucie żółtą kartkę obejrzał Deyovaisio Zeefuik z Herthy Berlin.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Herthy Berlin w 23. minucie spotkania, gdy Santiago Ascacíbar zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Jhon Córdoba.

Drużyna Borussii wyrównała wynik meczu. W 27. minucie gola wyrównującego strzelił Alassane Plea.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii w 38. minucie spotkania, gdy Lars Stindl zdobył z karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 40. minucie żółtą kartką został ukarany Maximilian Mittelstädt, zawodnik gospodarzy.

Trener Herthy Berlin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Krzysztofa Piątka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Dodi Lukébakio. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. Drugą połowę zespół Herthy Berlin rozpoczął w zmienionym składzie, za Maximiliana Mittelstädta, Deyovaisia Zeefuika weszli Marvin Plattenhardt, Nemanja Radonjić.

Niedługo później Jhon Córdoba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Herthy Berlin, strzelając kolejnego gola w 49. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Matheus Cunha.

W 57. minucie za Santiago Ascacíbara wszedł Sami Khedira. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Christophowi Kramerowi z drużyny gości. Była to 81. minuta starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Denis Zakaria
 23′ 57′ Santiago Lionel Ascacíbar
Christoph Kramer81′
20′ 46′ Deyovaisio Zeefuik
Stefan Lainer
Mattéo Guendouzi Olié
Florian Neuhaus
40′ 46′ Maximilian Mittelstädt
Oscar Wendt17′
46′ Dodi Lukébakio
Lars Stindl  38′ (k.) 60′
 49′ Jhon Andrés Córdoba Copete
Tony Jantschke
46′ Marvin Plattenhardt
Michael Lang
Jordan Torunarigha
Valentino Lazaro60′
57′ Sami Khedira
Hannes Wolf
Mathew Allan Leckie
Breel Donald Embolo77′
46′ Nemanja Radonjić
Patrick Herrmann77′
46′ Krzysztof Piątek
Ibrahima Traoré

Przewaga zespołu Herthy Berlin w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.