• 6 .Bayer 04 Leverkusen (51 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (46 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (46 pkt.)

Hertha Berlin - Borussia Moenchengladbach. Grad goli, Piątek ruszył na ratunek

W meczu 28. kolejki Bundesligi Hertha Berlin zremisowała z Borussią Moenchengladbach 2-2. Mecz był pełen emocji i zwrotów akcji. Goście od 13. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Yann Sommer. Krzysztof Piątek pojawił się na murawie na początku drugiej połowy. Dużo działo się także w rozgrywanych równolegle meczach Bundesligi.

Mecz rozpoczął się w wymarzony dla Herthy sposób. Już w 13. minucie z boiska wyleciał za faul poza polem karnym bramkarz Borussii Yan Sommer. W związku z tym trener Marco Rose zdjął z boiska obrońcę Oscara Wendta, a za niego na boisko wszedł rezerwowy bramkarz - Tobias Sippel.

Hertha szybko, bo już 10 minut później wykorzystała grę w przewadze, obejmując prowadzenie. Strzelcem gola był Santiago Ascacibar, który popisał się kapitalnym uderzeniem z kilkunastu metrów w górny róg bramki.

Później przy głosie byli już jednak tylko goście. W 27. minucie do wyrównania doprowadził Alassane Plea, a w 38. minucie Lars Stindl wykorzystał rzut karny, dzięki czemu Borussia schodziła do szatni na przerwę z jednobramkową przewagą.

Przeczytaj relację z meczu Bayern - Union

Hertha w tarapatach, Piątek na ratunek

W przerwie trener gospodarzy przeprowadził trzy zmiany, a na boisku pojawił się między innymi Krzysztof Piątek. Gospodarze zdołali szybko odrobić straty. Piłkę - po dograniu z prawej flanki - wpakował do siatki Jhon Cordoba. Sędzia wprawdzie pierwotnie odgwizdał spalonego, ale analiza VAR wykazała, że wszystko odbyło się zgodnie z regułami gry.

Po zmianie stron berlińczycy prezentowali się znacznie lepiej niż przed przerwą, ale nie zdołała wygrać. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Kanonada w starciu Eintrachtu z Wolfsburgiem, Białek na murawie

Dużo działo się w rozgrywanym równolegle spotkaniu Eintrachtu z Werderem Brema. Ekipa z Frankfurty wygrała 4-3, a w 66. minucie na murawie w barwach gości pojawił się Bartosz Białek.

Tuta 85' (samob.)

Werder Brema przegrał natomiast 1-4 z RB Lipsk, a Bayern zremisował z Unionem Berlin 1-1.

2021-04-10 15:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Arbiter: Florian Badstübner