• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Hertha Berlin - Bayern Monachium 0-1 (0-1). Liga niemiecka - 20. kolejka Bundesligi

W pojedynku 20. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 5 lutego, jedenastka Herthy Berlin przegrała z Bayernem Monachium 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Olympiastadion Berlin.

K. Coman 21'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Herthy Berlin znajduje się na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to drużyna Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 69 spotkań zespół Bayernu Monachium wygrał 40 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 20 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Bayernu Monachium. W 11. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Bawarczyków” w 21. minucie spotkania, gdy Kingsley Coman zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Thomas Mueller.

W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Benjamina Pavarda z Bayernu Monachium, a w 41. minucie Vladimira Daridę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bayernu Monachium.

Na drugą połowę drużyna Herthy Berlin wyszła w zmienionym składzie, za Jordana Torunarighę wszedł Omar Alderete. W 56. minucie za Vladimira Daridę wszedł Mattéo Guendouzi.

W 63. minucie w zespole Herthy Berlin doszło do zmiany. Nemanja Radonjić wszedł za Krzysztofa Piątka. A kibice Bayernu Monachium nie mogli już doczekać się wprowadzenia Douglasa Costę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Leroy Sané. W 73. minucie Serge Gnabry został zmieniony przez Corentina Tolisso, co miało wzmocnić zespół Bayernu Monachium. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Santiago Ascacíbara na Samiego Khedirę.

Po chwili trener Herthy Berlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Mathew Leckie, a murawę opuścił Dodi Lukébakio. W 86. minucie w jedenastce ”Bawarczyków” doszło do zmiany. Eric Choupo-Moting wszedł za Kingsleya Comana. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Samiemu Khedirze z Herthy Berlin. Była to 90. minuta meczu.

Niklas Süle
46′ Jordan Torunarigha
David Alaba
Maximilian Mittelstädt
Lucas François Bernard Hernández Pi
Lucas Simon Pierre Tousart
Serge David Gnabry73′
81′ Dodi Lukébakio
Leroy Aziz Sané73′
Matheus Santos Carneiro da Cunha
Kingsley Junior Coman  21′ 86′
81′ Santiago Lionel Ascacíbar
Thomas Mueller
41′ 56′ Vladimir Darida
Joshua Walter Kimmich
63′ Krzysztof Piątek
Robert Lewandowski 11′ (k.)
Alexander Schwolow
Ron-Thorben Hoffmann
46′ Omar Federico Alderete Fernández
Jerome Boateng
Márton Dárdai
Alphonso Boyle Davies
Lukas Klünter
Bouna Sarr
56′ Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié
. Douglas Costa73′
81′ 90′ Sami Khedira
Jamal Musiala
Eduard Löwen
Marc Roca Junqué
63′ Nemanja Radonjić
Corentin Tolisso73′
81′ Mathew Allan Leckie
Eric Maxim Choupo-Moting86′

Drużyna ”Bawarczyków” była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Herthy Berlin, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół ”Bawarczyków” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.