• 6 .Bayer 04 Leverkusen (7 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (7 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Hertha Berlin - Bayer Leverkusen 3-0 w 26. kolejce Bundesligi

W meczu 26. kolejki Bundesligi Hertha Berlin niespodziewanie pokonała na własnym stadionie Bayer Leverkusen 3-0. Krzysztof Piątek na murawie pojawił się w 82. minucie.

J. Córdoba 33'

Hertha świetnie zaczęła. Już w czwartej minucie objęła prowadzenie. Pięknym strzałem w "okienko" popisał się Deyovaisio Zeefuik.

Bayer był kompletnie rozbity. W pierwszej połowie nie stworzył żadnej groźnej akcji.

Hertha korzystała ze słabej dyspozycji rywali i narzuciła swoje warunki. W 26. minucie podwyższyła wynik. Do siatki trafił Matheus Cunha.

Jeszcze przed przerwą berlińczycy strzelili trzeciego gola. Po zamieszaniu w polu karnym bramkarza zdołał pokonać Jhon Cordoba.

W drugiej połowie też Hertha miała przewagę. Już w 52. minucie kolejny raz piłka znalazła się w bramce Bayeru. Do siatki trafił Dode Lukebakio. Gol jednak nie został uznany. Po analizie VAR sędzia dopatrzył się bowiem zagrania ręką w akcji bramkowej.

Piątek na końcówkę

Trzy minuty później świetną okazję mieli przyjezdni. Patrick Schick z kilku metrów trafił jednak w Runego Jarsteina.

W 82. minucie na murawie pojawił się Piątek, a w 88. stanął przed szansą, jednak jego uderzenie zostało obronione.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Hertha wydostała się ze strefy spadkowej. Z kolei "Aptekarze" mają już siedem punktów straty do miejsca dającego prawo gry w Lidze Mistrzów.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Jeremie Agyekum Frimpong72′
82′ Márton Dárdai
Jonathan Tah
Niklas Stark
Edmond Fayçal Tapsoba
Lucas Simon Pierre Tousart
Wendell Nascimento Borges
 4′ Deyovaisio Zeefuik
Charles Aranguiz
Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié
Leon Bailey Butler35′
82′ Maximilian Mittelstädt
Demarai Gray46′
 26′ 82′ Matheus Santos Carneiro da Cunha
Kerem Demirbay46′
73′ Dodi Lukébakio
Florian Richard Wirtz
 33′ 63′ Jhon Andrés Córdoba Copete
Patrik Schick
Alexander Schwolow
Niklas Lomb
Omar Federico Alderete Fernández
Sven Bender
82′ Luca Netz
Aleksandar Dragovic
Peter Pekarik
Tin Jedvaj
Marvin Plattenhardt
Mitchell Weiser
82′ Jordan Torunarigha
Nadiem Amiri46′ 79′
63′ Santiago Lionel Ascacíbar
Exequiel Alejandro Palacios
73′ Nemanja Radonjić
Lucas Nicolás Alario46′
82′ Krzysztof Piątek