Reklama

Reklama

​Hansi Flick rozchwytywany, z trenerem kontaktowała się piłkarska potęga

Hansi Flick w kwietniu ogłosił, że po zakończeniu sezonu kończy pracę w Bayernie Monachium. Spekulacje na temat jego przyszłości wskazują, że prawdopodobnie zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec. O jego usługi starały się jednak piłkarskie potęgi klubowe, między innymi FC Barcelona.

Przedstawiciele katalońskiego klubu mieli, według źródeł, na jakie powołuje się serwis "ESPN", jako jedni z pierwszych kontaktować się z Hansim Flickiem. Zaoferowano mu pozycję trenera, lecz w odpowiedzi usłyszeli, że Flick jest bliski sfinalizowania umowy z niemiecką federacją piłkarską.

Obecnym szkoleniowcem "Blaugrany" jest Ronald Koeman, którego kontrakt jest ważny jeszcze przez najbliższy rok. Końcówka rozgrywek w wykonaniu "Dumy Katalonii" jest jednak rozczarowująca, co ponoć przechyliło szalę i przypieczętowało los Holendra. Ma on zostać zwolniony.

Reklama

Joan Laporta wielkim zwolennikiem sprowadzenia Hansi Flicka

Wielki zwolennikiem sprowadzenia Flicka w miejsce Koemana był ponoć prezydent Joan Laporta. Miał on w samych superlatywach wypowiadać się na temat stylu prowadzenia drużyny przez Niemca. Innym poważnym kandydatem na nowego trenera Barcy jest Xavi Hernandez.

Po zakończeniu mistrzostw Europy, które zostały przeniesione z poprzedniego roku, Flick na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec zastąpi Joachima Loewa. Umowa ma obowiązywać przez trzy lata, a więc do kolejnych mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w Niemczech.

MR

Reklama

Reklama

Reklama