• 6 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (28 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (26 pkt.)

Hannover 96 - TSG Hoffenheim 2-0. Dogonili Borussię Dortmund

Hoffenheim miało szansę na trzecie miejsce w tabeli, ale w 15. kolejce Bundesligi zawiodło na całej linii. Hannover 96 wygrał z "Wieśniakami" 2-0 (0-0) i ma już tyle samo punktów co siódma w lidze Borussia Dortmund.

Bundesliga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Rachunek był prosty: już zwycięstwo jedną bramką dawało Hoffenheim awans na trzecie miejsce kosztem Schalke, które jak większość drużyn z czołówki w tej kolejce straciło punkty. Okazało się jednak, że "Wieśniaki", które przed tygodniem sensacyjnie rozgromiły RB Lipsk 4-0, ze słabszym rywalem nie były w stanie wywalczyć nawet remisu.

Dramat Hoffenheim w dwóch aktach zaczął się w 59. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z lewej strony Salif Sane znakomicie zgrał piłkę głową, a formalności dopełnił Niclas Fullkrug.

W 77. minucie Fullkruga zastąpił Martin Harnik i to 30-letni Austriak postawił kropkę nad "i". Doświadczony napastnik, który awansował z Hannoverem do Bundesligi, przełamał się po siedmiu meczach bez gola ładną główką na pięć minut przed końcem. Z sześcioma trafieniami w tym sezonie Harnik jest najlepszym strzelcem Hannoveru w tym sezonie.

Sensacyjne rozstrzygnięcie w Hanowerze sprawia, że walka o europejskie puchary w tym sezonie Bundesligi zapowiada się pasjonująco. Hannover awansował na 10. miejsce i do czwartej Borussii Moenchengladbach traci zaledwie trzy punkty.