• 6 .VfL Wolfsburg (42 pkt.)
  • 7 .SC Freiburg (38 pkt.)
  • 8 .Schalke 04 Gelsenkirchen (37 pkt.)

Hannover 96 - RB Lipsk 0-3 w 20. kolejce Bundesligi

RB Lipsk pokonało 3-0 na wyjeździe Hannover 96 w 20. kolejce Bundesligi. Dwie bramki zdobył obrońca gości Willi Orban i gospodarzom coraz głębiej zagląda w oczy widmo spadku.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Dzięki wygranej Lipsk umocnił się na czwartej pozycji w tabeli. Hannover jest przedostatni. Do bezpiecznej pozycji traci cztery punkty, ale ma rozegrany mecz więcej od konkurentów.

Już w 20. minucie bardzo blisko zdobycia sprytnej bramki dla Lipska był 19-letni Matheus Cunha. Po rzucie rożnym uderzył piłkę tyłem głowy, a ta trafiła w poprzeczkę, po czym wyszła poza bramkę.

Goście, będący zdecydowanym faworytem spotkania, wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. W polu karnym Kevin Akpoguma powalił Daniela Schlagera, a "jedenastkę" pewnie na bramkę zamienił Marcel Halstenberg.

W doliczonym czasie pierwszej połowy doszło do spięcia między zawodnikami, wskutek którego żółtą kartkę zobaczył napastnik Hannoveru Jonathas.

Na 2-0 goście z Lipska podwyższyli w 64. minucie meczu. Halstenberg tym razem wcielił się w rolę dogrywającego i to po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Willi Orban.

Środkowy obrońca miał tego dnia szczęście do stałych fragmentów. W końcówce spotkania powtórzy swój wyczyn (tym razem po dośrodkowaniu Emila Forsberga) i zdobył dublet.

Hannover 96 -  RB Lipsk 0-3 (0-1)

Bramka: 0-1 Halstenberg (45+3.), 0-2 Orban (64.), 0-3 Orban (85.).