Hamburger SV - Hertha BSC 0-2 (0-1). Liga -

W meczu Bundesligi, który rozegrany został 23 maja, zespół Hamburger SV przegrał z Hertha BSC 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Volksparkstadion.

W  meczu  Bundesligi, który rozegrany został 23 maja, zespół Hamburger SV przegrał  z Hertha BSC  0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Volksparkstadion.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Hertha BSC wygrał aż dziewięć razy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hertha BSC w czwartej minucie spotkania, gdy Dedryck Boyata strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Marvin Plattenhardt.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hertha BSC: Kevinowi-Prince'owi Boatengowi w 31. i Stevanowi Joveticiowi w 37. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hertha BSC.

W 58. minucie Maximilian Rohr został zastąpiony przez Joshę Vagnomanna.

Drużyna Hamburger SV ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Hertha BSC, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie wynik ustalił Marvin Plattenhardt.

Między 74. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Hamburger SV: Bakery Jatta, Moritz Heyer, na ich miejsce weszli: Mikkel Kaufmann, Jan Giamerah. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marvina Plattenhardta, Ishaka Belfodila zajęli: Fredrik Bjorkan, Myziane Maolida. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Lucasowi Tousartowi z drużyny Hertha BSC. Była to 83. minuta pojedynku. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Hertha BSC postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Suata Serdara wszedł Niklas Stark, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Hertha BSC utrzymać prowadzenie.

W 89. minucie w zespole Hertha BSC doszło do zmiany. Vladimir Darida wszedł za Kevina-Prince'a Boatenga. W doliczonej szóstej minucie spotkania czerwoną kartkę obejrzał Lucas Tousart, tym samym drużyna Hertha BSC musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Zespół Hertha BSC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Hamburger SV żadną kartką, natomiast piłkarzom Hertha BSC pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Hamburger SV w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Hertha BSC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.