W środę zakończyła się 4. kolejka kolejka Bundesligi, a już w piątek rusza piąta seria spotkań. Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego zagra na wyjeździe z Hamburger SV. Trener Bawarczyków Carlo Ancelotti zapowiada zmiany w wyjściowym składzie, ale nie dotyczy to "Lewego", który będzie miał szansę poprawić dorobek strzelecki.
W środę Bayern bez większych problemów pokonał na Allianz Arena Herthę Berlin 3-0, a w sobotę Bawarczyków czeka konfrontacja Hamburger SV. Obie drużyny dzieli w tabeli przepaść. Bayern prowadzi z kompletem punktów. HSV w dotychczasowych spotkaniach uzbierał zaledwie punkt i plasuje się na 16. miejscu. Za plecami ma tylko Schalke 04 Gelsenkirchen i Werder Brema.
"Podejmę decyzję, co do wyjściowego składu po piątkowym treningu" - powiedział trener Bayern Carlo Ancelotti. Włoch uchylił już jednak rąbka tajemnicy. Od pierwszej minuty zagrają Manuel Neuer i Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski będzie miał szansę na poprawę dorobku. "Lewy" w tym sezonie Bundesligi już pięć razy pokonał bramkarza rywali i prowadzi w klasyfikacji strzelców.
Mats Hummels zastąpi Jerome'a Boatenga w obronie. Spotkanie z HSV na ławce rezerwowych rozpocznie Arjen Robben. Tak samo było w meczu przeciwko Hercie. Holender pojawił się na placu gry w 65. minucie zastępując Thomasa Muellera, a w 72. wpisał się na listę strzelców.
"Hamburger SV będzie starał się dobrze bronić i spróbuje zadać nam cios z kontry. Musimy być na to przygotowani" - podkreślił Ancelotti.
W najbliższą środę Bayern czeka trudny wyjazdowy mecz w Lidze Mistrzów. Podopieczni Ancelottiego zmierzą się z Atletio Madryt.
Wyniki, terminarz i tabela Bundesligi