• 6 .VfL Wolfsburg (29 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)

Gol Błaszczykowskiego dał zwycięstwo Borussii w sparingu

Jakub Błaszczykowski strzelił zwycięskiego gola dla Borussii Dortmund w wygranym 1-0 sparingu ze Steauą Bukareszt.

Polski piłkarz Borussii zdobył pierwszą bramkę dla klubu niemieckiej ekstraklasy po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją.

W styczniu 2014 roku były kapitan "Biało-czerwonych" doznał kontuzji kolana, przez którą pauzował do lata. Kiedy był bliski powrotu na boisko, pojawił się problem mięśniowy, który wykluczył go na kilka kolejnych tygodni.

W tym sezonie Polak wystąpił tylko w dwóch spotkaniach Bundesligi, w obu przypadkach wchodząc na plac gry z ławki.

Tak było też w sobotę. Na boisku Błaszczykowski pojawił się w 74. minucie, a zwycięską bramkę zdobył 10 minut później, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem mistrzów Rumunii. W kadrze BVB zabrakło Łukasza Piszczka.

Przedostatnia w tabeli Bundesligi Borussia przebywa obecnie na zgrupowaniu w hiszpańskiej La Mandze. Spotkanie ze Steauą odbyło się na stadionie w Alicante.