• 6 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 7 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (1 pkt.)

FSV Mainz 05 - TSG Hoffenheim 3-1. Asysta Polanskiego

Piłkarze FSV Mainz 05 pokonali TSG Hoffenheim 3-1 w meczu 5. kolejki Bundesligi. Pomocnik gości Eugen Polanski zaliczył asystę przy golu, ale później hat-tricka ustrzelił Yunus Malli i poprowadził ekipę z Moguncji do zwycięstwa.

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

W 13. minucie goście wyprowadzili kontrę, Polanski świetnym podaniem między dwóch obrońców otworzył drogę do bramki Jonathanowi Schmidowi, a ten strzelił obok bramkarza i dał prowadzenie Hoffenheim.

Gospodarze wyrównali już cztery minuty później, także po kontrze. Yunus Malli jednym zwodem ograł obrońcę i nie dał szans bramkarzowi.

W 61. minucie Mali znów "nawinął" rywala, tym razem Jin-Su Kima i efektownym strzałem z 18 metrów wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W odpowiedzi bramkarza zespołu z Moguncji próbował zaskoczyć Polanski, ale nie trafił w bramkę.

Siedem minut później Malli skompletował hat-tricka. Pierwszy strzał zablokował wślizgiem Kim, ale zanim zdążył się podnieść, 23-letni pomocnik Mainz dobił piłkę do siatki.

FSV Mainz 05 - TSG Hoffenheim 3-1 (1-1)

Zobacz raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: Bundesliga | fsv mainz | Hoffenheim | Eugen Polanski