• 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

FSV Mainz 05 - Bayer 04 Leverkusen 1-5. Dwa gole i dwie asysty Juliana Brandta

Julian Brandt rozegrał kapitalny mecz i poprowadził Bayer Leverkusen do efektownego zwycięstwa na wyjeździe z FSV Mainz 5-1 w 21. kolejce Bundesligi. 22-latek wyceniany na 40 mln euro strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Gospodarze przystępowali do meczu po laniu z Augsburgiem 0-3, a "Aptekarze" podbudowani pokonaniem mistrza Niemiec - Bayernu 3-1.

Goście już 5. minucie zamienili kontrę na gola. Obrońcy Mainz nie zdążyli wrócić i niepilnowany Karim Bellarabi wślizgiem kopnął piłkę do bramki, a tuż przed linią nogę dostawił jeszcze Wendell. Ekipa z Moguncji wyrównała po rzucie rożnym. Dośrodkowanie przedłużył Alexander Hack, a Robin Quaison z bliska wpakował piłkę do siatki.

Bayer odzyskał prowadzenie po kolejnej kontrze. Piłkę w środku boiska wywalczył Wendell, akcję rozprowadził Julian Brandt, a świetne podanie na 15. metr na gola zamienił Kai Havertz.

Brandt cieszył się z gola w 30. minucie, gdy sprytną podcinką wykończył ładną akcję swojego zespołu.

Dwie minuty przed przerwą Brandt kapitalnie rozegrał kontrę, nie dał się powstrzymać rywalowi, a jego podanie na czystą pozycję wykorzystał Bellarabi i precyzyjnym strzałem pokonał Floriana Muellera.

Stuprocentowej okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Leon Bailey. Dostał kapitalne podanie w pole karne, miał przed sobą tylko bramkarza, ale spudłował z siedmiu metrów. W 64. minucie Brandt zdobył piątego gola po wymianie piłki z Kevinem Vollandem.