Reklama

Reklama

Franz Beckenbauer widzi Roberta Lewandowskiego w Realu Madryt

Prezydent honorowy Bayernu Monachium Franz Beckenbauer nie wyklucza transferu Roberta Lewandowskiego już w obecnym okienku. Legendarny piłkarz jako kolejny klub Polaka wskazał Real Madryt.

"Robert Lewandowski jest kandydatem do gry w Realu Madryt. Nie dotyczy to Thomasa Muellera, który jest bardziej związany z Bayernem, którego po części jest wychowankiem. Bez względu na okoliczności będzie to gorący styczeń" - napisał w felietonie dla agencji DPA Beckenbauer. 

Niemiec odniósł się do transferu Lewandowskiego, analizując w swoje stałej kolumnie - "Kaiser" - europejski rynek transferowy. Beckenbauer przewiduje, że w obecnym oknie transferowym na piłkarzy zostaną wydane gigantyczne sumy pieniędzy, którymi dysponują zwłaszcza angielskie kluby. 

Reklama

Na zwiększoną akcję kupowania zawodników w styczniu ma także wpłynąć zakaz transferowy nałożony na Real Madryt i Atletico Madryt. 

Oba hiszpańskie kluby przez dwa okienka, od lipca 2016, nie będą mogły rejestrować nowych zawodników. 

Do tej pory Bayern i ludzie pracujący w klubie stanowczo dementowali doniesienia o transferze Lewandowskiego.

Ostatnio coraz częściej jednak pojawiają się przesłanki sugerujące, że Polak może opuścić bawarską drużynę. Kilka dni temu prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenige przyznał, że chętnie widziałby w zespole Gonzala Higuaina. Argentyńczyk ewidentnie byłby konkurencją dla "Lewego" albo też po po prostu jego zastępcą. 

- Nie zajmuję sobie tym głowy. To dla mnie nic nowego. Wszyscy spekulują. Kolejne pytanie poproszę - tak na pytania dziennikarzy o transfer do Realu Madryt odpowiedział ostatnio natomiast sam Lewandowski. 

Beckenbauer jest pierwszą osobą z otoczenia Bayernu, która otwarcie zasugerowała, że Robert Lewandowski może opuścić bawarski klub. Były reprezentant Niemiec jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w niemieckim, ale też światowym futbolu. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy