Reklama

Reklama

Franck Ribery: Teraz Robben gra zespołowo

Franck Ribery bardzo chwali postawę Arjena Robbena w zakończonym sezonie. Holenderski skrzydłowy, który zawsze grał "pod siebie", ostatnio zmienił styl, co na pewno miało wpływ na potrójną koronę wywalczoną przez Bayern Monachium.

Bawarczycy po poprzednich rozgrywkach, gdy przegrali wszystko, zajmując drugie miejsce w Bundeslidze i ulegając w finałach Ligi Mistrzów i Pucharu Niemiec, tym razem byli bezkonkurencyjni. Jako pierwszy niemiecki klub zdobyli trzy trofea w jednym sezonie, a jednym z głównych ojców sukcesu był właśnie Robben.

"Wiele rozmawialiśmy. Powiedziałem, że nie ma znaczenia, kto strzela gole. Bayern to nie FC Ribery czy FC Robben" - stwierdził Francuz na łamach "Bilda".

"Na pierwszym miejscu jest Bayern, a my potrzebujemy siebie, żeby odnosić sukcesy. To właśnie była nasza największa siła w tym sezonie. Zawsze graliśmy zespołowo. Robben zmienił swój styl. Teraz wykonuje wiele pracy dla drużyny" - dodał Ribery.

Reklama

Francuz przyznał też, że jest bliski przedłużenia swojej umowy z Bayernem do czerwca 2017 roku, ponieważ w Monachium czuje się wspaniale.

"Wszystko już uzgodniliśmy i to mi wystarczy. Dla mnie nie potrzeba żadnego dokumentu, aby to potwierdzić. Oczywiście jednak podpiszemy nowy kontrakt tak szybko, jak będzie to możliwe. Jestem tutaj bardzo szczęśliwy" - powiedział Francuz.

Obecna umowa Ribery'ego z Bayernem wygasa w 2015 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL