FC Schalke 04 - Borussia Monchengladbach 2-2 (1-0). Liga - 2. kolejka

W spotkaniu 2. kolejki Bundesligi, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół FC Schalke 04 zremisował z Borussią M'gladbach 2-2 (1-0). Starcie odbyło się na Veltins-Arena w Gelsenkirchen. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Kamińskiego występującego w FC Schalke 04.

W  spotkaniu 2. kolejki  Bundesligi, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół FC Schalke 04 zremisował  z Borussią M'gladbach  2-2 (1-0). Starcie odbyło się na Veltins-Arena w Gelsenkirchen. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Kamińskiego występującego w FC Schalke 04.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Borussii M'gladbach wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Schalke 04 w 29. minucie spotkania, gdy Rodrigo Zalazar strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Tobias Mohr.

Od 35. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FC Schalke 04 i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Schalke 04.

W 57. minucie kartkę obejrzał Alex Kral z FC Schalke 04. W 60. minucie Tobias Mohr został zmieniony przez Jordana Larssona.

W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Schalke 04: Sebastian Polter, Florent Mollet, a na ich miejsce weszli Simon Terodde, Rodrigo Zalazar.

Bramkarz FC Schalke 04 wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Jonas Hofmann.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Borussii M'gladbach przyniosły efekt bramkowy. W 78. minucie Marcus Thuram dał prowadzenie swojej drużynie.

W 85. minucie Alex Kral został zmieniony przez Dannego Latzę, co miało wzmocnić zespół FC Schalke 04. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonasa Hofmanna na Patricka Herrmanna. Chwilę później trener Borussii M'gladbach postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kouadia Kone'a wszedł Marvin Friedrich, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Borussii M'gladbach nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. W doliczonej drugiej minucie pojedynku kartką został ukarany Patrick Herrmann, piłkarz Borussii M'gladbach. Minutę później wynik ustalił z rzutu karnego Marius Bulter.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Przewaga drużyny Borussii M'gladbach w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom FC Schalke 04, natomiast piłkarzom Borussii M'gladbach przyznał dwie.

Zespół FC Schalke 04 w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Borussii M'gladbach w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.