• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

FC Koeln - Werder Brema 4-3. Anthony Modeste strzelił dwa gole

Piłkarze FC Koeln pokonali Werder Brema 4-3 po kapitalnym meczu 32. kolejki Bundesligi. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Anthony Modeste, który ściga Roberta Lewandowskiego, prowadzącego w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Anthony Modeste ma już 25 goli. Liderem jest Lewandowski z 28 bramkami na koncie, a o jedno trafienie mniej zaliczył gaboński napastnik BVB Pierre-Emerick Aubameyang.

"Koziołki" przerwały serię czterech meczów bez zwycięstwa i jednocześnie zakończyły wspaniałą passę rywali jedenastu meczów bez porażki (dziewięć zwycięstw i dwa remisy).

Emocji nie brakowało. Gospodarze prowadzili 2-0, ale w 34. i 40. minucie stracili dwa gole. Prowadzenie odzyskali jednak jeszcze przed przerwą. Krótko po zmianie stron Modeste strzelił swojego 25. gola w obecnym sezonie Bundesligi.

Goście ambitnie walczyli do końca. W 62. minucie Serge Gnabry strzelił kontaktowego gola, jednak gospodarzom udało się utrzymać jednobramkowe prowadzenie do końca.

W zespole gospodarzy zabrakło kontuzjowanego polskiego obrońcy Pawła Olkowskiego.

FC Koeln - Werder Brema 4-3 (3-2)