• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

FC Koeln - VfB Stuttgart 1-3. Grali Polacy

FC Koeln uległo 1-3 (1-1) VfB Stuttgart. Paweł Olkowski opuścił boisko w 52. minucie, a Przemysław Tytoń grał cały mecz.

Jako pierwsi do bramki rywala trafili gospodarze. W 19. minucie Przemysława Tytonia strzałem z rzutu karnego pokonał Anthony Modeste.

Stuttgart doprowadził do wyrównania w 36. minucie. Po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu, błąd popełnił bramkarz gospodarzy Timo Horn. Golkiper FC Koeln wypuścił piłkę z rąk i pozwolił wpakować ją do bramki 25-letniemu Danielowi Didaviemu.

Tuż po przerwie, goście wyszli na prowadzenie. W 51. minucie sposób na Horna znalazł 19-letni Timo Werner.

Minutę później boisko opuścił Paweł Olkowski. Prawego obrońcę reprezentacji Polski zmienił Simon Zoller.

Bundesliga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Wynik meczu ustalił w 83. minucie Christian Gentner, który podwyższył na 3-1 prowadzenie gości.

Równolegle rozegrano cztery inne spotkania Bundesligi - Hannover 96 (Artur Sobiech pojawił się na boisku w 90. minucie) przegrał z Darmstadt 1-2, Hertha Berlin zremisowała 0-0 z Augsburgiem, Hoffenheim zremisowało 1-1 z Bayerem Leverkusen (Eugen Polanski i Sebastian Boenisch nie grali) a Ingolstadt pokonało 1-0 FSV Mainz.

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Olkowski | Przemysław Tytoń | Bundesliga | FC Koeln | VfB Stuttgart