• 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

FC Koeln Peszki i Matuszczyka zapewniło sobie awans

Piłkarze FC Koeln pokonali w poniedziałek VfL Bochum 3-1 i na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie awans do Bundesligi. W zespole z Kolonii zagrali Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk. W drużynie gości wystąpił Piotr Ćwielong.

Wbrew oczekiwaniom miejscowych kibiców trzy minuty przed przerwą goście objęli prowadzenie po bramce Danny'ego Latzy. Jednak pięć minut po zmianie stron wyrównał Marcel Risse, a asystę zaliczył Peszko.

Duży wpływ na dalszy przebieg spotkania miała sytuacja z 62. minuty, kiedy czerwoną kartką za kontrowersyjny faul w polu karnym został ukarany Jonas Acquistapace. Chwilę później Patrick Helmes dopiero po dobitce wykorzystał rzut karny. W 81. minucie wynik spotkania ustalił Anthony Ujah.

Peszko rozegrał cały mecz, a Matuszczyk został zmieniony w przerwie. Z kolei Ćwielong przebywał na boisku do 77. minuty.

Po 31 kolejkach FC Koeln ma 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli SpVgg Greuther Furth. Zespół z Kolonii wraca do Bundesligi po dwóch latach przerwy.

Spotkanie na żywo śledziło aż 49 tys. kibiców!