• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

FC Koeln - Hertha Berlin 0-2. Fatalna seria zespołu Olkowskiego trwa

FC Koeln przegrało 0-2 (0-1) z Herthą Berlin w meczu 13. kolejki Bundesligi, doznając 11. porażki w tym sezonie. Paweł Olkowski (Koeln) przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Bundesliga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Goście objęli prowadzenie w 17. minucie. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Timo Horn znakomicie odbił piłkę po strzale głową, ale nie miał szans z dobitką autorstwa Vedada Ibisevicia.

W 64. minucie Matthias Lehmann faulował Davida Selke, a sędzia Bibiana Steinhaus bez wahania wskazała na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Ibisević, który, pewnym uderzeniem, skompletował dublet.

Drużyna z RheinEnergie Stadion w Kolonii pozostaje jedynym zespołem Bundesligi, który jeszcze nie wygrał. "Koziołki" zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dwoma punktami. Hertha, z 17 "oczkami" na koncie, jest jedenasta.

Do niespodzianki doszło w pierwszym niedzielnym meczu 13. kolejki Bundesligi. Hamburger SV pokonał 3-0 TSG Hoffenheim po samobójczym trafieniu Kevina Akpogumy i bramkach Filipa Kosticia oraz Gideona Junga. Eugen Polański znalazł się poza kadrą meczową "Wieśniaków".