• 6 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

FC Koeln - Hertha Berlin 0-0 w meczu 16. kolejki Bundesligi. Piątek bez gola

Herhta Berlin nie wykorzystała kolejnej okazji na powrót do wygrywania i zremisowała 0-0 z FC Koeln. Całe spotkanie rozegrał Krzysztof Piątek, jednak pomimo dwóch okazji, nie zdołał trafić do siatki.

Piłkarze Herthy nadal nie mogą złapać wiatru w żagle i zajmują miejsce w środkowej części tabeli, choć ambicje stołecznej ekipy były o wiele wyższe. Póki co gra w europejskich pucharach jest jednak bardzo odległym celem.

"Die Alte Dame" pilnie potrzebuje zatem punktów, a niżej notowany Koeln wydawał się idealną ekipą do przełamania zwłaszcza, że w ostatniej kolejce Hertha przegrała z beniaminkiem - Arminią Bielefeld.

Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak inna. Podopieczni Bruna Labbadii potrafili dochodzić do podbramkowych sytuacji, lecz o wiele gorzej było z zamienianiem ich na bramki. Jednej z okazji nie wykorzystał Krzysztof Piątek, który po podaniu z głębi boiska znalazł się w sytuacji sam na sam. Czujnością wykazał się natomiast Timo Horn.

Gospodarze odpowiedzieli na próbę Polaka pod koniec pierwszej połowy. Jonas Hector huknął zza pola karnego, a pędząca piłka poszybowała tuż obok słupka.

Druga połowa także rozpoczęła się od ataków graczy z Kolonii. Marius Wolf oddał strzał po zamieszaniu w okolicy bramki Herthy, lecz również nie skierował piłki do bramki.

Hertha mocniej zaatakowała dopiero w końcówce tego starcia. W 73. minucie Piątek dobrze urwał się obronie i uderzył z bocznej strefy pola karnego. Piłka zmierzała w dobrym kierunku, ale finalnie poleciała obok słupka.

Bliski zdobycia bramki był również Matteo Guendouzi. Pomocnik ekipy gości oddał mocny strzał z dystansu, a futbolówka odbiła się od obramowania bramki.

Pozostałe spotkania:

O 15:30 rozpoczęło się również kilka innych spotkań ligi niemieckiej. Werder Brema w końcówce meczu rozbił Augsburg z Rafałem Gikiewiczem i Robertem Gumnym w składzie 2-0. Borussia Dortmund niespodziewanie zremisowała 1-1 z Mainz, a w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Marco Reus.

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Hoffenheim z Arminią, a RB Lipsk musiał podzielić się punktami z Wolfsburgiem. Mecz zakończył się wynikiem 2-2, natomiast Bartosz Białek (Wolfsburg) spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Alexander Schwolow
63′ Sava-Arangel Cestic
Peter Pekarik
77′ Rafael Czichos
Niklas Stark
Sebastiaan Bornauw
Omar Federico Alderete Fernández45′
78′ Kingsley Ehizibue
Maximilian Mittelstädt86′
Ellyes Skhiri
Vladimir Darida54′
Marius Wolf
Mattéo Guendouzi Olié
90′ Dominick Drexler
Dodi Lukébakio60′
69′ Jonas Hector
Lucas Tousart
79′ Jannes-Kilian Horn