FC Bayern Munchen - VfL Wolfsburg 2-0 (2-0). Liga - 2. kolejka

W pojedynku 2. kolejki Bundesligi, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Bayernu Monachium wygrała z VfLem Wolfsburg 2-0 (2-0). Starcie odbyło się na Allianz Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kamińskiego występującego w VfLu Wolfsburg.

W  pojedynku 2. kolejki  Bundesligi, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Bayernu Monachium wygrała  z VfLem Wolfsburg  2-0 (2-0). Starcie odbyło się na Allianz Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kamińskiego występującego w VfLu Wolfsburg.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka Bayernu Monachium wygrała aż 19 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Bayern Monachium: Lucasowi Hernandezowi w 15. i Svenowi Ulreichowi w 23. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu Monachium w 33. minucie spotkania, gdy Jamal Musiala strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Thomas Müller.

Drużyna VfLu Wolfsburg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Bayernu Monachium, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Müller.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę jedenastka Bayernu Monachium wyszła w zmienionym składzie, za Serge'a Gnabrego wszedł Leroy Sane. Także drużyna VfLu Wolfsburg wyszła w zmienionym składzie, za Patricka Wimmera wszedł Max Kruse. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Mattiasowi Svanbergowi z jedenastki VfLu Wolfsburg. Była to 52. minuta pojedynku.

W 61. minucie Mattias Svanberg zastąpił Feliksa Nmechę. Między 68. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy VfLu Wolfsburg: Omar Marmoush, Maximilian Arnold, Lukas Nmecha, na ich miejsce weszli: Luca Waldschmidt, Aster Vranckx, Josip Brekalo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sadia Mane'a, Jamala Musiali zajęli: Mathys Tel, Ryan Gravenberch.

Drużyna Bayernu Monachium zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Piłkarze Bayernu Monachium dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Bayernu Monachium w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna VfLu Wolfsburg w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.