• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

FC Augsburg - VfL Bochum 1848 2-3 (0-3). Liga niemiecka - 14. kolejka Bundesligi

4 grudnia na WWK Arena odbył się pojedynek 14. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FC Augsburg i VfL Bochum. Mecz zakończył się zwycięstwem VfL Bochum 3-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Roberta Gumnego występującego w FC Augsburg.

G. Holtmann 40'

Było to spotkanie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkał się 16. i 13. zespół Bundesligi.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Sebastian Polter wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfL Bochum , strzelając gola w 23. minucie starcia. Asystę zaliczył Gerrit Holtmann.

Po chwili trener FC Augsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 31. minucie na plac gry wszedł Hans Jensen, a murawę opuścił Raphael Framberger. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Danilo Soares z drużyny gości. Była to 36. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VfL Bochum w 40. minucie spotkania, gdy Gerrit Holtmann zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 41. minucie za Andiego Zeqiriego wszedł Michael Gregoritsch.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Sebastian Polter ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-3. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Eduard Löwen.

Na drugą połowę zespół FC Augsburg wyszedł w zmienionym składzie, za Arne Maiera wszedł Jan Moravek.

Piłkarze FC Augsburg odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Michael Gregoritsch. Asystę przy golu zaliczył Daniel Caligiuri.

Trener VfL Bochum wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Miloša Pantovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Takuma Asano. Między 79. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze VfL Bochum: Eduard Löwen, Gerrit Holtmann, Sebastian Polter, na ich miejsce weszli: Robert Tesche, Christopher Antwi-Adjej, Silvère Ganvoula. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rubéna Estephana, André Hahna zajęli: Florian Niederlechner, Sergio Córdova. W 86. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Daniel Caligiuri.

W 87. minucie kartką został ukarany Elvis Rexhbeçaj, zawodnik VfL Bochum. W samej końcówce meczu w drużynie VfL Bochum doszło do zmiany. Maxim Leitsch wszedł za Elvisa Rexhbeçaja. Zespołowi FC Augsburg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki VfL Bochum.

Michael Esser
31′ Raphael Framberger
Danilo Teodoro Soares36′
 86′ (k.) Daniel Caligiuri
Eduard Löwen79′
46′ Arne Maier
Elvis Rexhbeçaj87′ 89′
Niklas Bernd Dorsch
Anthony Losilla
80′ Rubén Estephan Vargas Martínez
Gerrit Holtmann  40′ 79′
41′ Andi Avdi Zeqiri
Sebastian Polter  23′, 45′ 79′
80′ André Hahn
Cristian Gamboa
31′ Hans Fredrik Jensen
Maxim Leitsch89′
46′ Jan Moravek
Robert Tesche79′
Dikeni-Rafid Salifou
Christopher Antwi-Adjej79′
80′ Sergio Duvan Córdova Lezama
Danny Blum
41′  57′ Michael Gregoritsch
Silvère Ganvoula M'boussy79′
80′ Florian Niederlechner
Miloš Pantović61′

Sędzia nie ukarał piłkarzy FC Augsburg żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.