• 5 .Borussia Dortmund (28 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (25 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (24 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (23 pkt.)

FC Augsburg - VfB Stuttgart 1-4 w meczu 15. kolejka Bundesligi. Cały mecz Gikiewicza

Co to był za mecz! Po zaciętym starciu Stuttgart pokonał Augsburg z Rafałem Gikiewiczem w bramce 4-1. Na boisku oprócz polskiego bramkarza mogliśmy zobaczyć również Roberta Gumnego.

Ekipa z Augsburga dobrze rozpoczęła obecną kampanię Bundesligi, jednak od początku października forma ekipy zdecydowanie spadła i w minionych 12 meczach ligowych udało im się wygrać zaledwie trzy razy.

Pech nie opuścił ekipy z Bawarii również podczas starcia przeciwko Stuttgartowi i już w 8. minucie spotkania Reece Oxford powalił Matea Klimowicza we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Nicolas Gonzalez i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Bramka nie załamała gospodarzy i po chwili byli oni bliscy doprowadzenia do wyrównania. Daniel Caligiuri huknął z rzutu wolnego, a pędząca piłka odbiła się od poprzeczki. Niewykorzystana okazja zemściła się bardzo szybko. W 29. minucie Silas Wamangituka otrzymał dobre podanie z lewej flanki boiska i dopełnił formalności.

Druga część gry rozpoczęła się o wiele lepiej dla gospodarzy. Ruben Vargas wpadł z piłką w pole karne i zagrał ją wzdłuż linii bramkowej. Nabiegł na nią Marco Richter i wtrącił do siatki. Stuttgart nie dał się jednak wybić z rytmu i w 61. minucie ponownie potwierdził swoją dominację. Gonzalo Castro otrzymał bardzo dobre podanie z głębi boiska od Gonzaleza i pewnie skierował ją do bramki.

Odpowiedzieć na trafienie Niemca mógł Robert Gumny, który przed chwilą pojawił się na boisku. Polak oddał strzał po podaniu z bocznej strefy pola karnego, lecz futbolówka ostatecznie poleciała tuż obok słupka. Sytuację ekipy gospodarzy dodatkowo pogorszył Richter, który otrzymał drugą żółtą kartkę i Augsburg od 76. minuty grał w osłabieniu.

Rozpędzona ekipa gości nie odpuszczała i tuż przed zakończeniem meczu zdobyła kolejnego gola. Waldemar Anton zagrał w kierunku bramki Gikiewicza, a niepilnowany Daniel Didavi wpakował ją do bramki.

Marc Oliver Kempf
46′ Rani Khedira
Waldemar Anton32′
Daniel Caligiuri
Orel Mangala
Tobias Strobl
Silas Wamangituka  29′ 86′
66′ Iago Amaral Borduchi
Mateo Klimowicz77′
23′ 66′ Carlos Gruezo
Gonzalo Castro Randon  61′ 77′
 46′ 73′ 76′ Marco Richter
Wataru Endo50′ 90′
86′ Florian Niederlechner
Borna Sosa
66′ Ruben Vargas
Nicolás Iván González  10′ (k.) 86′
Tomasz Koubek
Fabian Bredlow
66′ Robert Gumny
Atakan Karazor
66′ Mads Pedersen
Konstantinos Mavropanos
Marek Suchy
Darko Churlinov
Tim Civeja
Tanguy Coulibaly86′
66′ André Hahn
Daniel Didavi77′  87′
86′ Noah Joel Sarenren Bazee
Philipp Förster77′
Alfred Finnbogason
Phillipp Klement90′
46′ Michael Gregoritsch