• 6 .Eintracht Frankfurt (30 pkt.)
  • 7 .Borussia Dortmund (29 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)

FC Augsburg - Hertha Berlin 0-3 w 7. kolejce Bundesligi

W meczu 7. kolejki Bundesligi Krzysztof Piątek pokonał Rafała Gikiewicza, a Hertha Berlin wygrała na wyjeździe z FC Augsburg 3-0. Było to pierwsze trafienie polskiego snajpera w tym sezonie Bundesligi.

Berlińczycy schodzili do szatni na przerwę ze skromnym, jednobramkowym prowadzeniem. Gola strzelił w 44. minucie Matheus Cunha, skutecznie egzekwując rzut karny.

Tuż po zmianie stron na murawie zameldował się Krzysztof Piątek, zastępując Jhona Cordobę.

Zanim jednak Polak trafił do siatki, zrobił to jeszcze Dodi Lukebakio, wykorzystując błąd obrońcy po dośrodkowaniu Piątka.

W 85. minucie nasz reprezentant w końcu zdołał dopiąć swego, strzelając pierwszego gola w tym sezonie Bundesligi. 25-latek otrzymał dobre, prostopadłe podanie, wbiegł w pole karne i nie dał szans Gikiewiczowi.

Hertha ograła Augsburg 3-0 i awansowała na 12. miejsce w tabeli.