• 6 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (15 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (12 pkt.)

FC Augsburg - FSV Mainz 3-1 w 6. kolejce Bundesligi

FC Augsburg z Rafałem Gikiewiczem w składzie poradził sobie z FSV Mainz i wygrał 3-1. Ozdobą meczu było trafienie z przewrotki Rubena Vargasa, a efektowną interwencją popisał się również polski bramkarz. Na placu gry w drugiej połowie pojawił się również Robert Gumny.

Piłkarze obu ekip bardzo spokojnie wchodzili w to spotkanie i pomimo prób Tobiasa Strobla oraz Rubena Vargasa na pierwszego gola w tym starciu trzeba było poczekać do 40. minuty. Iago otrzymał piłkę w polu karnym i oddał strzał, który zablokował Jerry St. Juste. Pechowo dla defensora FSV Mainz, futbolówka trafiła do Vargasa, a ten efektowną przewrotką umieścił ją w siatce.

Druga część gry rozpoczęła się o wiele lepiej dla gości. Levin Oeztunali dograł piłkę do Karima Onisiwo, któremu udało się przebić przez linię obrony i pokonać wychodzącego z bramki Rafała Gikiewicza. Polski bramkarz nie dał się natomiast zaskoczyć kilka chwil później. Ponownie uderzał Onisiwo, lecz tym razem golkiper Augsburga pewnie interweniował.

Niewykorzystana okazja zemściła się bardzo szybko. W 80. minucie Alfred Finnbogason otrzymał podanie i głową wyłożył piłkę do wbiegającego Andre Hahna. Pomocnikowi nie pozostało nic innego jak dopełnienie formalności.

Gospodarze poszli za ciosem i podwyższyli wynik meczu w doliczonym czasie gry. Po skutecznym kontrataku piłkę otrzymał Noah Sarenren Bazee i popędził w stronę bramki rywala. Zawodnik Augsburga wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Nabiegł na nią Hahn i wepchnął do bramki.

Od 60. minuty meczu na boisku pojawił się Robert Gumny.

Robin Zentner
60′ Raphael Framberger
Jeremiah St. Juste85′
Jeffrey Gouweleeuw
Luca Jannis Kilian
Felix Uduokhai
Moussa Niakhate
66′ Iago Amaral Borduchi
Daniel Brosinski
Daniel Caligiuri
Danny Latza83′
58′ Tobias Strobl
Levin Mete Öztunali82′
Carlos Gruezo
Robin Quaison82′
 40′ 49′ 79′ Ruben Vargas
Pierre Kunde Malong83′
75′ Michael Gregoritsch
Jean-Paul Boëtius
 80′, 90′ 90′ André Hahn
Jean-Philippe Mateta58′
Tomasz Koubek
Finn Gilbert Dahmen
60′ Robert Gumny
Jonathan Michael Burkardt82′
79′ 85′ Noah Joel Sarenren Bazee
Dong-won Ji82′
75′ Alfred Finnbogason