• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (20 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

FC Augsburg - DSC Arminia Bielefeld 1-1 (1-0). Liga niemiecka - 8. kolejka Bundesligi

17 października na WWK Arena odbył się pojedynek 8. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FC Augsburg i Arminii Bielefeld. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 17 500 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Roberta Gumnego występującego w FC Augsburg.

8. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-10-17 17:30 | Stadion: WWK Arena | Widzów: 17500 | Arbiter: Robert Schröder
FC Augsburg
DSC Arminia Bielefeld
1
1
R. Oxford 19'
J. Laursen 77'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół FC Augsburg zajmował 15., natomiast jedenastka Arminii Bielefeld - 16. pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół FC Augsburg wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy FC Augsburg otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Reece Oxford. Sytuację bramkową stworzył Daniel Caligiuri.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Patrick Wimmer z Arminii Bielefeld. Była to 27. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Augsburg.

Na drugą połowę zespół Arminii Bielefeld wyszedł w zmienionym składzie, za Patricka Wimmera, Masayę Okugawę weszli Edimilson Fernandes, Alessandro Schöpf. W 49. minucie kartkę dostał Ruben Estephan z jedenastki gospodarzy.

W 64. minucie za Janniego-Lucę Serrę wszedł Fabian Klos. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę André Hahnowi, piłkarzowi gospodarzy.

Drużyna Arminii Bielefeld wyrównała wynik meczu. W 77. minucie wynik ustalił Jacob Laursen.

W następstwie utraty gola trener FC Augsburg postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika André Hahna i na pole gry wprowadził napastnika Alfreda Finnbogasona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Sergiowi Córdovie z FC Augsburg. W 89. minucie w drużynie Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Florian Krüger wszedł za Robina Hacka.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Cédric Brunner
 19′ Reece Oxford
Amos Pieper
Jeffrey Gouweleeuw
Jörgen Joakim Nilsson
85′ Daniel Caligiuri
Jacob Barrett Laursen  77′
Arne Maier
Patrick Wimmer27′ 46′
49′ 66′ Rubén Estephan Vargas Martínez
Fabian Kunze
79′ Mads Pedersen
Masaya Okugawa46′
Tobias Strobl
Manuel Prietl
74′ 85′ André Hahn
Robin Hack89′
67′ Andi Avdi Zeqiri
Janni-Luca Serra64′
Tomasz Koubek
Stefanos Kapino
79′ Iago Amaral Borduchi
Lennart Czyborra
Raphael Framberger
Nathan De Medina
Frederik Franck Winther
Guilherme Magro Pires Ramos
67′ Jan Moravek
Edimilson Fernandes Ribeiro46′
85′ Noah Joel Sarenren Bazee
Alessandro Schöpf46′
66′ 86′ Sergio Duvan Córdova Lezama
Fabian Klos64′
85′ Alfred Finnbogason
Florian Krüger89′
Michael Gregoritsch
Bryan Lasme

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom FC Augsburg, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka FC Augsburg w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.