• 5 .Borussia Dortmund (55 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (50 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (46 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (46 pkt.)

FC Augsburg - DSC Arminia Bielefeld 0-0. Liga niemiecka - 29. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 29. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 17 kwietnia, drużyna FC Augsburg zremisowała z Arminią Bielefeld 0-0. Starcie odbyło się na WWK Arena.

29. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-04-17 15:30 | Stadion: WWK Arena | Arbiter: Markus Schmidt
FC Augsburg
DSC Arminia Bielefeld
0
0

Jedenastka Arminii Bielefeld przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny FC Augsburg.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Augsburg: Tobiasowi Stroblowi w 26. i Raniemu Khedirze w 44. minucie.

Drugą połowę zespół FC Augsburg rozpoczął w zmienionym składzie, za Jeffreya Gouweleeuwa wszedł Reece Oxford. Na drugą połowę jedenastka FC Augsburg wyszła w zmienionym składzie, za Raniego Khedirę wszedł Carlos Gruezo.

W 65. minucie za Marca Richtera wszedł Alfred Finnbogason. Chwilę później trener Arminii Bielefeld postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Sven Schipplock, a murawę opuścił Fabian Klos. Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Augsburg i jedną drużynie przeciwnej.

FC Augsburg
90′ Rafał Gikiewicz
Stefan Ortega Moreno
Raphael Framberger
Cédric Brunner
46′ Jeffrey Gouweleeuw
Amos Pieper
Felix Uduokhai
Joakim Nilsson
Iago Amaral Borduchi
Anderson-Lenda Lucoqui
83′ Daniel Caligiuri
Masaya Okugawa88′
26′ Tobias Strobl
Fabian Kunze
Ruben Estephan Vargas Martínez
Manuel Prietl
44′ 46′ Rani Khedira
Ritsu Doan77′
65′ Marco Richter
Mike van der Hoorn
46′ Carlos Gruezo
Christian Gebauer77′
46′ Reece Oxford
Marcel Hartel
65′ Alfred Finnbogason
Michel Vlap
Michael Gregoritsch
Sven Schipplock69′ 90′
Florian Niederlechner

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom FC Augsburg, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.