• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

FC Augsburg - Borussia Moenchengladbach 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 5. kolejka Bundesligi

18 września na WWK Arena odbył się pojedynek 5. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami FC Augsburg i Borussii. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Augsburg 1-0. Spotkanie obejrzało 12 500 widzów.

5. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-09-18 15:30 | Stadion: WWK Arena | Widzów: 12500 | Arbiter: Florian Badstübner
FC Augsburg
Borussia Moenchengladbach
1
0
F. Niederlechner 80'

Zespół FC Augsburg przed meczem zajmował 17. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Już w pierwszych minutach jedenastka Borussii próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką André Hahna z FC Augsburg, a w 41. minucie Louisa Beyera z drużyny przeciwnej.

W 44. minucie Iago został zmieniony przez Madsa Pedersena. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Luca Netz został zmieniony przez Hannesa Wolfa, co miało wzmocnić drużynę Borussii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andiego Zeqiriego na Floriana Niederlechnera w 66. minucie. Trener FC Augsburg postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Raphaela Frambergera i na pole gry wprowadził napastnika Sergia Córdovę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Florian Niederlechner dla drużyny FC Augsburg. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ruben Estephan.

Między 81. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Augsburg: Ruben Estephan, Daniel Caligiuri, na ich miejsce weszli: Arne Maier, Fredrik Jensen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patricka Herrmanna, Floriana Neuhausa zajęli: Breel Embolo, László Benes. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Denis Zakaria z zespołu gości. Była to 90. minuta starcia.

Nico Elvedi
66′ Raphael Framberger
Joseph Scally
31′ André Hahn
Florian Christian Neuhaus84′
44′ Iago Amaral Borduchi
Patrick Herrmann81′
85′ Daniel Caligiuri
Luca Netz46′
Niklas Bernd Dorsch
Denis Zakaria90′
85′ Ruben Estephan Vargas Martínez
Lars Stindl
66′ Andi Avdi Zeqiri
Alassane Alexandre Pléa
Tomasz Koubek
Tobias Sippel
44′ Mads Pedersen
Tony Jantschke
Frederik Franck Winther
László Benes84′
Carlos Gruezo
Emmanuel Kouadio Koné
85′ Hans Fredrik Jensen
Christoph Kramer
85′ Arne Maier
Hannes Wolf46′
Tobias Strobl
Keanan Bennetts
66′ Sergio Duvan Córdova Lezama
Breel Donald Embolo81′
66′  80′ Florian Niederlechner
Conor Noß

Przewaga jedenastki Borussii w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Augsburg, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Borussii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.