• 6 .SC Freiburg (3 pkt.)
  • 7 .TSG Hoffenheim (3 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (1 pkt.)

FC Augsburg - Borussia Dortmund 0-2 w Pucharze Niemiec

Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z FC Augsburg 2-0 (0-0) w meczu 3. rundy Pucharu Niemiec. Świetną formę potwierdził Pierre-Emerick Aubameyang, który strzelił jednego gola.

Borussia w pięć minut rozstrzygnęła wynik spotkania. W 61. minucie prowadzenie dla gości zdobył Pierre-Emerick Aubameyang, a w 66. do siatki Augsburga trafił Henrich Mchitarjan.

Cały mecz w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek.

Dogrywka była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy meczu VfB Stuttgart - Braunschweiger TSV Eintracht 1895. Naprzeciw siebie stanęli polscy bramkarze - Przemysław Tytoń (VfB) i Rafał Gikiewicz (TSV).

Po 90 minutach był remis 1-1. Już w 6. minucie Tytonia zmusił do kapitulacji Joseph Baffo. Radość gości nie trwała jednak długo, bo w 21. minucie był już remis. Na listę strzelców wpisał się Georg Niedermeier. Gikiewicz w pierwszej połowie obronił rzut karny.

W dogrywce prowadzenie VfB dał Timo Werner. W odpowiedzi Tytonia pokonał Ademi. Awans gospodarzy do kolejnej rundy zapewnił Toni Sunjić.

Oprócz Gikiewicza w zespole Eintrachtu cały mecz rozegrał także Adam Matuszczyk.

W innych środowych spotkaniach Hertha Berlin pokonała na wyjeździe drugoligowy FC Nuernberg 2-0, a w starciu dwóch drugoligowców TSV 1860 Monachium uległ u siebie VfL Bochum 0-2.

Dzień wcześniej do ćwierćfinału awansował m.in. Bayern. Monachijczycy, z Robertem Lewandowskim w składzie, zwyciężyli u siebie SV Darmstadt 1-0. Jedyną bramkę zdobył efektownym strzałem z dystansu Hiszpan Xabi Alonso.