• 5 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

FC Augsburg - 1. FC Union Berlin 2-1 (1-1). Liga niemiecka - 18. kolejka Bundesligi

W pojedynku 18. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 23 stycznia, drużyna FC Augsburg wygrała z FC Union Berlin 2-1 (1-1). Mecz odbył się na WWK Arena.

M. Ingvartsen 25'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Augsburg w 17. minucie spotkania, gdy Florian Niederlechner strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał André Hahn.

Zawodnicy FC Union Berlin otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 25. minucie Marcus Ingvartsen wyrównał wynik meczu. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zaliczył Taiwo Awoniyi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tobiasowi Stroblowi z FC Augsburg. Była to 45. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 47. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Florian Niederlechner z FC Augsburg. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Augsburg: Reece'owi Oxfordowi w 49. i Florianowi Niederlechnerowi w 55. minucie.

W 56. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Po chwili trener FC Union Berlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Marius Bülter, a murawę opuścił Sheraldo Becker. W 67. minucie sędzia ukarał kartką Christophera Trimmela, zawodnika gości.

W 71. minucie Grischa Prömel został zmieniony przez Christiana Gentnera. W tej samej minucie w drużynie FC Union Berlin doszło do zmiany. Akaki Gogia wszedł za Marcusa Ingvartsena. A kibice FC Augsburg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fredrika Jensena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Marco Richter.

Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Augsburg: Florian Niederlechner, André Hahn, Carlos Gruezo, na ich miejsce weszli: Robert Gumny, Alfred Finnbogason, Rani Khedira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nica Schlotterbecka, Christophera Lenza zajęli: Niko Gießelmann, Cedric Teuchert. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Andreas Luthe
49′ Reece Oxford
Robert Andrich
45′ Tobias Strobl
Christopher Trimmel67′
82′ André Hahn
Christopher Lenz79′
72′ Marco Richter
Grischa Prömel71′
Iago Amaral Borduchi
Sheraldo Becker62′
90′ Carlos Gruezo
Taiwo Michael Awoniyi
 17′, 47′ 55′ 82′ Florian Niederlechner
Marcus Ingvartsen  25′ 56′ (k.) 71′
Tomasz Koubek
Loris Karius
82′ Robert Gumny
Christian Gentner71′
72′ Fredrik Jensen
Akaki Gogia71′
90′ Rani Khedira
Sebastian Griesbeck
82′ Alfred Finnbogason
Marius Bülter62′
Michael Gregoritsch
Cedric Teuchert79′

Przewaga drużyny FC Union Berlin w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka FC Augsburg w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.