• 5 .Borussia Dortmund (46 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (44 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (40 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (40 pkt.)

Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart 1893 1-1 (0-0). Liga niemiecka - 24. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 24. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 6 marca, zespół Eintrachtu Frankfurt zremisował z VfB Stuttgart 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Deutsche Bank Park we Frankfurcie nad Menem.

S. Kalajdzic 68'

Jedenastka Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 94 pojedynki drużyna VfB Stuttgart wygrała 42 razy i zanotowała 32 porażki oraz 20 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Orły: Obite'owi N'Dicce w 27. i Martinowi Hintereggerowi w 31. minucie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom VfB Stuttgart: Silasowi Wamangituce w 54. i Tanguy'emu Coulibaly'emu w 59. minucie. W 62. minucie za Tanguy'ego Coulibaly'ego wszedł Mateo Klimowicz.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie VfB Stuttgart doszło do zmiany. Atakan Karazor wszedł za Konstantinosa Mavropanos.

W tym czasie zawodnicy VfB Stuttgart nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 68. minucie Sasa Kalajdzic dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Marc Kempf.

Jedenastka ”Orłów” otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 69. minucie wynik ustalił Filip Kostić.

Chwilę później trener Eintrachtu Frankfurt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Sebastian Rode, a murawę opuścił Makoto Hasebe. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Orel Mangala, zawodnik gości. A kibice VfB Stuttgart nie mogli już doczekać się wprowadzenia Darka Churlinova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Borna Sosa.

W 88. minucie w zespole VfB Stuttgart doszło do zmiany. Alkhaly Cissé wszedł za Sasę Kalajdzica. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Konstantinos Mavropanos68′
27′ Obite Evan N'Dicka
Marc Oliver Kempf
31′ Martin Hinteregger
Waldemar Anton
71′ Eric Durm
Wataru Endo
71′ Makoto Hasebe
Silas Wamangituka54′
 69′ Filip Kostić
Philipp Förster
Djibril Sow
Tanguy Coulibaly59′ 62′
87′ Amin Younes
Fabian Bredlow
71′ 82′ Almamy Touré
Atakan Karazor68′
Jetro Willems
Pascal Stenzel
Aymen Barkok
Naouirou Ahamada
82′ Timothy Chandler
Gonzalo Castro Randon
Ajdin Hrustic
Darko Churlinov87′
71′ Sebastian Rode
Alkhaly Momo Cissé88′
87′ Steven Zuber
Daniel Didavi
Ragnar Ache
Mateo Klimowicz62′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Eintrachtu Frankfurt, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.