• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Eintracht Frankfurt - SC Freiburg 3-1 (0-0). Liga niemiecka - 34. kolejka Bundesligi

W meczu 34. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 22 maja, zespół Eintrachtu Frankfurt zwyciężył ze SC Freiburg 3-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Deutsche Bank Park we Frankfurcie nad Menem.

Jeong Woo-Yeong 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna SC Freiburg wygrała 13 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener SC Freiburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 34. minucie na plac gry wszedł Lucas Höler, a murawę opuścił Lukas Kübler.

Jedyną kartkę w meczu dostał Ajdin Hrustic z Eintrachtu Frankfurt (”Orły”). Była to 36. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Eintrachtu Frankfurt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aymena Barkoka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Steven Zuber. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Orłów” w 62. minucie spotkania, gdy André Silva strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dwudzieste ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce SC Freiburg doszło do zmiany. Ermedin Demirović wszedł za Nilsa Petersena. W 69. minucie Baptiste Santamaría został zastąpiony przez Yannika Keitla. W tej samej minucie Janik Haberer został zmieniony przez Jeong Woo-Yeonga, co miało wzmocnić zespół SC Freiburg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ajdina Hrustica na Tutę.

Niedługo później Jeong Woo-Yeong wywołał eksplozję radości wśród kibiców SC Freiburg, zdobywając bramkę w 76. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicolas Höfler.

W 81. minucie boisko opuścili ”Orły”: Almamy Touré, Ragnar Ache, a na ich miejsce weszli Daichi Kamada, Timothy Chandler.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Almamy Touré. Asystę przy golu zaliczył Filip Kostić.

W doliczonej drugiej minucie meczu w jedenastce ”Orłów” doszło do zmiany. Eric Durm wszedł za Filipa Kosticia.

Drużyna SC Freiburg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 3-1 podwyższył Ragnar Ache. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Filip Kostić.

Minutę później w zespole SC Freiburg doszło do zmiany. Kwon Chang-Hoon wszedł za Vincenza Grifa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Manuel Gulde
81′ Timothy Chandler
Christian Guenter
Makoto Hasebe
Baptiste Santamaría69′
81′ Daichi Kamada
Jonathan Schmid
46′ Steven Zuber
Vincenzo Grifo90′
36′ 75′ Ajdin Hrustic
Nicolas Höfler
90′ Filip Kostić
Nils Petersen69′
 62′ (k.) Andre Silva
Janik Haberer69′
Markus Schubert
Benjamin Uphoff
Kevin Trapp
Dominique Heintz
90′ Eric Durm
Keven Schlotterbeck
75′ Lucas Silva Melo
Woo-Yeong Jeong69′  76′
81′  87′ Almamy Touré
Yannik Keitel69′
Jetro Willems
Chang-Hoon Kwon90′
46′ Aymen Barkok
Guus Berend Til
81′  90′ Ragnar Ache
Ermedin Demirović69′
Luka Jović
Lucas Höler34′

Sędzia nie ukarał piłkarzy SC Freiburg żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.