• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (23 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 1-2 (0-1). Liga niemiecka - 8. kolejka Bundesligi

W pojedynku 8. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 16 października, drużyna Eintrachtu Frankfurt przegrała z Herthą Berlin 1-2 (0-1). Mecz na Deutsche Bank Park we Frankfurcie nad Menem obejrzało 32 000 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Dennisa Jastrzembskiego występującego w Hercie Berlin.

8. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-10-16 15:30 | Stadion: Deutsche Bank Park | Widzów: 32000 | Arbiter: Deniz Aytekin
J. Ekkelenkamp 63'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) zajmowała 13., natomiast jedenastka Herthy Berlin - 14. pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 64 mecze zespół Herthy Berlin wygrał 29 razy i zanotował 19 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Herthy Berlin nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Marco Richter. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vladimir Darida.

W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kristijana Jakicia z Eintrachtu Frankfurt, a w 40. minucie Marca Richtera z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Herthy Berlin.

Drugą połowę zespół ”Orłów” rozpoczął w zmienionym składzie, za Timothy'ego Chandlera, Jespera Grænge weszli Almamy Touré, Daichi Kamada. W 60. minucie za Sam Lammersa wszedł Rafael Borré.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Jurgen Ekkelenkamp, Ishak Belfodil, a na ich miejsce weszli Krzysztof Piątek, Marco Richter.

Dopiero w drugiej połowie Jurgen Ekkelenkamp wywołał eksplozję radości wśród kibiców Herthy Berlin, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył Maximilian Mittelstädt.

W 69. minucie Kristijan Jakić został zmieniony przez Gonçala Paciêncię, co miało wzmocnić jedenastkę Eintrachtu Frankfurt. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maximiliana Mittelstädta na Dennisa Jastrzembskiego. W 78. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Gonçalo Paciência. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole Herthy Berlin doszło do zmiany. Kevin-Prince Boateng wszedł za Vladimira Daridę.

W 89. minucie sędzia przyznał kartkę Alexandrowi Schwolowowi z Herthy Berlin. Drużynie Eintrachtu Frankfurt zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Herthy Berlin.

Niklas Stark
46′ Timothy Chandler
Marvin Plattenhardt
29′ 69′ Kristijan Jakić
Suat Serdar
46′ Jesper Grænge Lindstrøm
Vladimir Darida83′
60′ Sam Lammers
Kevin-Prince Boateng83′
46′ Almamy Touré
Jurgen Ekkelenkamp60′  63′
Ajdin Hrustić
Dennis Jastrzembski73′
Stefan Ilsanker
Ishak Belfodil60′
46′ Daichi Kamada
Stevan Jovetić
60′ Rafael Santos Borré Maury
Myziane Maolida
69′  78′ (k.) Gonçalo Mendes Paciencia
Davie Selke

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.