• 5 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (36 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

Eintracht Frankfurt - Bayern Monachium 2-1 (2-0). Liga niemiecka - 22. kolejka Bundesligi

W meczu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 20 lutego, zespół Eintrachtu Frankfurt zwyciężył z Bayernem Monachium 2-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Deutsche Bank Park we Frankfurcie nad Menem.

R. Lewandowski 53'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się trzecia i pierwsza jedenastka Bundesligi.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 97 razy. Zespół Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) wygrał aż 55 razy, zremisował 21, a przegrał tylko 21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) w 12. minucie spotkania, gdy Daichi Kamada strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Filip Kostić.

Niedługo później Amin Younes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eintrachtu Frankfurt, zdobywając kolejną bramkę w 31. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Daichiego Kamady.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Bayernu Monachium rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marca Rocę wszedł Leon Goretzka.

Zawodnicy Bayernu Monachium odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie wynik ustalił Robert Lewandowski. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leroy Sané.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Sebastianowi Rodemu, zawodnikowi Eintrachtu Frankfurt. Kibice Eintrachtu Frankfurt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Ilsankera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sebastian Rode. W 68. minucie Luka Jović został zastąpiony przez Ragnara Achego.

W 74. minucie Amin Younes został zmieniony przez Aymena Barkoka, co miało wzmocnić zespół Eintrachtu Frankfurt. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kingsleya Comana na Lucasa Hernándeza. Po chwili trener Bayernu Monachium postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Jamal Musiala, a murawę opuścił Eric Choupo-Moting. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w jedenastce Bayernu Monachium za Leroya Sanégo wszedł Javi Martínez, a w zespole Eintrachtu Frankfurt Daichi Kamada zmienił Stevena Zubera.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Obite'owi N'Dicce z jedenastki gospodarzy. Drużynie ”Bawarczyków” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Eintrachtu Frankfurt.

Jerome Boateng
90′ Obite Evan N'Dicka
David Alaba
Almamy Touré
Alphonso Davies
Makoto Hasebe
Leroy Sané90′
56′ 68′ Sebastian Rode
Joshua Kimmich
Filip Kostić
Marc Roca Junqué46′
 12′ Daichi Kamada
Kingsley Coman83′
68′ Luka Jović
Eric Maxim Choupo-Moting83′
 31′ 74′ Amin Younes
Robert Lewandowski  53′
68′ Ragnar Ache
Ron-Thorben Hoffmann
74′ Aymen Barkok
Leon Goretzka46′
68′ Stefan Ilsanker
Aginaga Javi Martinez90′
Markus Schubert
Jamal Musiala83′
Jetro Willems
Armindo Sieb
Steven Zuber

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast ”Orłym” pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.