• 5 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (36 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

Eintracht Frankfurt - 1. FC Koeln 2-0 (0-0). Liga niemiecka - 21. kolejka Bundesligi

14 lutego na Deutsche Bank Park we Frankfurcie nad Menem odbyło się spotkanie 21. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Eintrachtu Frankfurt i FC Koeln. Starcie zakończyło się zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2-0.

O. N'Dicka 79'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół FC Koeln znajduje się na dole tabeli zajmując 14. miejsce, za to jedenastka Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 87 pojedynków zespół FC Koeln wygrał 32 razy i zanotował 30 porażek oraz 25 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Djibril Sow z jedenastki gospodarzy. Była to 32. minuta pojedynku.

Trener FC Koeln wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jana Thielmanna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ondrej Duda.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eintrachtu Frankfurt w 57. minucie spotkania, gdy André Silva zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 18 strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daichi Kamada.

W 71. minucie Djibril Sow został zmieniony przez Lukę Jovicia. W tej samej minucie trener Eintrachtu Frankfurt postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sebastian Rode, a murawę opuścił Eric Durm. W 71. minucie Amin Younes został zmieniony przez Almamego Tourégo, co miało wzmocnić drużynę Eintrachtu Frankfurt. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Saliha Özcana na Dominicka Drexlera oraz Emmanuela Dennisa na Toluwalase'a Arokodare'a.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Almamy Touré z ”Orłych”.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Orłego”, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie wynik na 2-0 podwyższył Obite N'Dicka. Przy zdobyciu bramki pomagał Filip Kostić.

Między 82. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Eintrachtu Frankfurt: Daichi Kamada, André Silva, na ich miejsce weszli: Steven Zuber, Ajdin Hrustic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mariusa Wolfa, Jannesa-Kiliana Horna zajęli: Dimitris Limnios, Noah Katterbach. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Filipa Kosticia z Eintrachtu Frankfurt, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Jorge Merégo z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Sava-Arangel Cestic
 79′ Obite Evan N'Dicka
Rafael Czichos
Martin Hinteregger
Jorge Meré Pérez90′
71′ Eric Durm
Marius Wolf82′
Makoto Hasebe
Salih Özcan72′
82′ Daichi Kamada
Elvis Rexhbecaj
71′ Amin Younes
Jannes-Kilian Horn85′
86′ Filip Kostić
Ellyes Skhiri
32′ 71′ Djibril Sow
Emmanuel Bonaventure Dennis72′
 57′ 90′ Andre Silva
Ondrej Duda46′
Elias Jona Bördner
Ron-Robert Zieler
71′ 75′ Almamy Touré
Kingsley Ehizibue
Aymen Barkok
Noah Katterbach85′
Timothy Chandler
Benno Schmitz
90′ Ajdin Hrustic
Dominick Drexler72′
Stefan Ilsanker
Max Meyer
71′ Sebastian Rode
Jan Thielmann46′
82′ Steven Zuber
Toluwalase Emmanuel Arokodare72′
71′ Luka Jović
Dimitris Limnios82′

Zespół Eintrachtu Frankfurt zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Eintrachtu Frankfurt obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.