Reklama

Reklama

Dyrektor sportowy o sytuacji Borussii Dortmund: To kryzys

- Sytuację, w jakiej znaleźliśmy się, trzeba nazwać kryzysem. A jak inaczej? - powiedział dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc po piątej porażce BVB w Bundeslidze.

Wicemistrzowie Niemiec przegrali w sobotę z FC Koeln 1-2 i była to już ich piąta ligowa porażka. Borussia, która z ośmiu meczów wygrała tylko dwa, zajmuje 14. miejsce w tabeli.

- To trudna dla nas sytuacja. Właściwie najtrudniejsza w ostatnich latach. Mam wrażenie, że w każdym elemencie nam czegoś brakuje - przyznał Michael Zorc w wywiadzie dla "Bilda".

Dyrektor sportowy Borussii podkreślił, że jeszcze wielu piłkarzy nie prezentuje optymalnej formy. - Tak nie może być cały czas. Stać nas na znacznie więcej. Trzeba to sobie jasno powiedzieć - dodał.

Reklama

- Sytuację, w jakiej znaleźliśmy się, trzeba nazwać kryzysem. A jak inaczej? Teraz mamy siedem punktów po ośmiu kolejkach. To zdecydowanie za mało, jak na nasze oczekiwania. Powiem to jeszcze raz: piłkarze muszą odpowiednio ustawiać się na boisku. Trener starannie i szczegółowo przygotowuje zespół, ale później to musi być realizowane. Na razie wygląda to słabo - dodał Zorc, który zaapelował do swoich piłkarzy o większą determinację i zachowanie zimnej krwi.

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL