• 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Dwa gole Lewandowskiego dały Bayernowi ważne zwycięstwo

Robert Lewandowski wygrał bezpośrednią rywalizację z Erlingiem Haalandem. W meczu Bayernu Monachium z Borussią Dortmund goście wygrali 3-2. Polak strzelił dwa gole i pobił kolejny rekord. Norweg raz trafił do siatki.

14. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-12-04 18:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 15000 | Arbiter: Felix Zwayer
K. Coman 44'

W mecz lepiej weszła Borussia. Już w piątej minucie objęła prowadzenie. Do siatki trafił Julian Brandt.

W takich sytuacjach niezawodny jest Robert Lewandowski. Już po czterech minutach odpowiedział na gola rywali i sam zdobył bramkę po podaniu Thomasa Muellera.

Wydawało się, że Bayern kontroluje wydarzenia na murawie. Do przerwy prowadził, bo w 44. minucie niefrasobliwość defensywy wykorzystał Kingsley Coman.

Do przerwy więc Lewandowski wychodził zwycięsko z pojedynku z Erlingiem Haalandem. Jednak dwie minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie Norweg trafił do siatki, doprowadzając do wyrównania.

Robert Lewandowski pobił kolejny rekord

Lewandowski musiał odpowiedzieć i tak też się stało. W 75. minucie sędzia odgwizdał rzut karny po zagraniu ręką Matsa Hummelsa. "Lewy" w swoim stylu wykorzystał "jedenastkę". Choć bramkarz wyczuł polskiego napastnika, to nie dał rady obronić jego strzału.

Był to bardzo ważny gol, nie tylko dlatego, że zapewnił Bayernowi zwycięstwo w prestiżowej rywalizacji z Borussią Dortmund. Marco Rose był zirytowany po tym golu. W efekcie sędzia ukarał go czerwoną kartką i szkoleniowiec BVB musiał udać się na trybuny.

To trafienie pozwoliło też pobić Lewandowskiemu kolejny rekord. Polski napastnik zdobył 118. gola dla Bayernu w wyjazdowym meczu. Pobił tym samym osiągnięcie Klausa Fischera, który 117. trafiał dla Bawarczyków w delegacjach.

Groźny uraz Juliana Brandta

Sędzia doliczył aż 10 minut. Przerw rzeczywiście było sporo. Najdłuższa była związana z nieprzyjemnym zdarzeniem, w którym udział brali Brandt i Dayot Upamecano. Zderzyli się oni głowami. W konsekwencji piłkarz Borusii opuścił boisko na noszach.

Mimo wielu minut doliczonych, piłkarze BVB nie zdołali już wyrównać. Bayern wygrał drugi mecz z rzędu.

Przed meczem Bayern i Borussię dzielił tylko punkt. Teraz podopieczni Juliana Nagelsmanna mają już cztery "oczka" przewagi nad najgroźniejszym rywalem do mistrzostwa.

Lucas François Bernard Hernández Pi74′
82′ Raphaël Guerreiro
Alphonso Boyle Davies
 5′ 70′ Julian Brandt
Leon Goretzka65′
86′ Jude Victor William Bellingham
Kingsley Junior Coman  44′ 88′
51′ Emre Can
Leroy Aziz Sané65′
60′ Mahmoud Dahoud
Corentin Tolisso
 48′ 82′ Erling Haaland